Sukčiavimas
Vienuolika bankų ir užsienio bankų skyrių vienijanti Lietuvos bankų asociacija perspėja Lietuvos piliečius saugotis sukčių, niekam neatskleisti savo mokamųjų kortelių bei internetinės bankininkystės kodų bei slaptažodžių ir nesusivilioti sukčių siūlomu atlygiu už bankų sąskaitų atidarymą ar panaudojimą.
Lietuvos komerciniai bankai susirūpinę, kad pastaruoju metu smarkiai suaktyvėjo sukčiai, tarp jų ir iš užsienio šalių, o jų naudojamų būdų apgaudinėti daugėja. Viena iš pavojingiausių tendencijų yra ta, kad sukčiai pastaruoju metu įsigudrino ne tik apiplėšti žmones, bet ir paversti juos savo bendrininkais.
“Nusikaltėlis, prikalbinęs studentą, pensininką ar kitą mažesnes pajamas gaunantį ar finansinių sunkumų prislėgtą žmogų už tam tikrą atlygį atsidaryti banke sąskaitą, prisijungti prie internetinės bankininkystės, o slaptažodžius ir kt. patikėti jam, vėliau tą sąskaitą panaudoja įvairioms nelegalioms operacijoms atlikti, tokiu būdu paversdamas sąskaitos savininką savo bendrininku, kurį gali ir turi sulaikyti policija”, – sako Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Stasys Kropas.
Pasak S.Kropo, tokiais atvejais žmogus susikuria daugybę naujų problemų, susigadina savo reputaciją, užkerta sau kelią ateityje gauti banko paskolą ir kt.
Lietuvos komerciniai bankai perspėja žmones nesusivilioti įvairiais finansinės pagalbos ar įtartinais darbo pasiūlymais, neatsidarinėti bankuose sąskaitų savo vardu, jei to prašo nepažįstami asmenys, nepatikėti jiems savo mokamųjų kortelių, internetinio banko slaptažodžių ir kitos asmeninės konfidencialios informacijos, nepildyti elektroninių anketų. Tačiau, jei tai padaryta, būtina kuo skubiau informuoti banką, kreiptis į teisėsaugos institucijas.
Bankai primena, kad jie niekada savo klientų neprašo atskleisti jokių elektroninės bankininkystės prisijungimo prie asmeninės kliento sąskaitos duomenų.