Laimėjimai
Šiemet Lietuvos moksleiviams gausiai užderėjo medalių tarptautinėse olimpiadose. Iškovoti net trys aukso ir po keturiolika sidabro bei bronzos medalių. Gavusi tiek medalių Lietuva užėmė antrąją vietą tarp šalių, kuriose gyvena mažiau kaip 5 mln. žmonių. Pernai lietuviams nepavyko pelnyti nė vieno aukso medalio.
Štai tarptautinėje biologijos olimpiadoje, vykusioje Pietų Korėjoje, aukso medalį iškovojo Vilniaus M.Biržiškos gimnazijos dvyliktokas Julius Juodakis. Jį ruošė mokytoja Jurga Ališauskienė. Kiti trys lietuviai šioje olimpiadoje laimėjo bronzos medalius.
Tarptautinėje chemijos olimpiadoje nepralenkiamas buvo Kauno technologijos universiteto gimnazijos dvyliktokas Vladimiras Oleinikovas. Jį parengė mokytoja Birutė Maciulevičienė. Dar du lietuviai Japonijoje vykusioje olimpiadoje iškovojo sidabro medalius ir vieną – bronzos.
Taivano sostinėje Taipėjuje vyko VIII pasaulinė geografijos olimpiada, kurioje aukso medalį pelnė Vilniaus licėjaus moksleivis Adomas Pilinkus. Tai pirmasis mūsų šalies moksleivių pelnytas aukso medalis per ketverius metus, kai dalyvaujama tokio lygio renginiuose. Ankstesnėse pasaulinėse geografijos olimpiadose mūsų mokiniai yra iškovoję vieną sidabro ir šešis bronzos medalius.
Tikėtina, kad medalių sulauksime ir daugiau, nes dar ne visos olimpiados įvyko. Laukiama informatikos, astrofizikos, astronomijos, vokiečių kalbos olimpiadų bei ES jaunųjų mokslininkų konkurso.
Švietimo ir mokslo viceministras Vaidas Bacys teigia, jog šie puikūs rezultatai rodo, kad mokytojai ne tik išmano savo dalyką, bet ir pasaulines tendencijas, tinkamai padeda vaikams pasiruošti. “Pasaulyje daug gabių vaikų, tačiau laimi ne kiekvienas”, – sako viceministras ir priduria, jog teisingai buvo nuspręsta šiuo krizės laiku nesumažinti finansavimo gabių vaikų programoms ir olimpiadoms.
Paprastai tarptautinėse olimpiadose dalyvauja moksleiviai iš keliasdešimties pasaulio valstybių ir į kiekvieną susirenka po maždaug 100 dalyvių. Pavyzdžiui, geografijos olimpiadoje, kuri rengiama kas dvejus metus, dalyvavo 27 valstybių komandos iš 5 žemynų. Moksleiviai turėjo varžytis trijose rungtyse: teorinių, praktinių ir vaizdinių užduočių. Be to, komandos turėjo parengti namų darbus – lietuviai sukūrė plakatą apie Kuršių neriją ir laimėjo ketvirtąją vietą. Negana to, lietuviai kultūrinėje programoje dalyvius privertė trypti suktinį ir pagal Jurgio Didžiulio “Welcome to Lithuania” rungtis giros gėrimo varžytuvėse.
Oho, sveikinu mūsiškius – gerai pavarė jaunuoliai, taip ir toliau.
P.S. O aš maniau, kad japonai ant chemijos ir fizikos yra labiausiai pakalę. Še tau ir robotų šalis