Partijos
Balandžio 30 d., šeštadienį, į LSDP XXX suvažiavimą susirinkę partijos bičiuliai partijos vairą paliko pirmininko Algirdo Butkevičiaus rankose.
Kandidatuoti į partijos pirmininko postą atsisakė Europos Parlamento narys Zigmantas Balčytis, europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė bei Seimo narys Juozas Olekas. Politikai savo sprendimą motyvavo tuo, jog dabartinis partijos vadovas įrodė, kad puikiai sugeba vadovauti vienai didžiausių ir seniausių partijų Lietuvoje. Tą esą įrodo ir geri rinkimų į savivaldybių tarybas rezultatai. Pats partijos lyderis A.Butkevičius teigė, kad partijoje yra nemažai žmonių, stiprių kandidatų ir jo konkurentų, kurie galėtų vadovauti organizacijai. Žiniasklaidos atstovų paklaustas, kuo jis pranašesnis už kitus kandidatus, A.Butkevičius juokavo esąs aukščiausias ūgiu.
Renkant partijos vadovą savo valią pareiškė 589 delegatų. Remiantis partijos statutu, esant net ir vieninteliam kandidatui, vadovo rinkimai privalo vykti slaptu balsavimu. Už A.Butkevičių balsavo 541 LSDP bičiulių.
Po rinkimų partijos vadovas žadėjo dar labiau sutelkti bičiulius darbui.
“Stengsiuosi, kad partija dirbtų dar vieningiau. Stiprinsime pozicijas trijuose didžiuosiuose miestuose. Nėra jokių abejonių, mes laimėsim Seimo rinkimus. Teiksime rimtus pasiūlymus, nes turime ateities Lietuvos viziją. Eisim su naujom idėjom, kalbėsim apie realybę, o ne apie utopijas”, – sakė LSDP pirmininkas A.Butkevičius.
Perrinkto partijos pirmininko pavaduotojais tapo Vytenis Povilas Andriukaitis, Zigmantas Balčytis, Vilija Blinkevičiūtė, Valerijus Makūnas, Ričardas Malinauskas, Juozas Olekas, Justas Pankauskas, Giedrė Purvaneckienė, Algirdas Sysas, Birutė Vėsaitė.
BNS praneša, kad socialdemokratai partijos pirmininko rinkimuose pirmenybę atidavę ligšioliniam vadovui Algirdui Butkevičiui, išsirinko ne itin charizmatišką, tačiau rinkėjų neerzinantį ir sukalbamą lyderį, teigia politologas Kęstutis Girnius.
Jo nuomone toks kairiųjų pasirinkimas yra logiškas ir nerizikingas artėjant 2012 metų Seimo rinkimams.
“Aš manau, tai yra normalus reiškinys, jis partijai vadovauja tik dvejus metus, partijų vadovai nėra keičiami kaip pirštinės. Jis nėra itin charizmatiškas veikėjas, bet, atrodo, turi pakankamai palaikymo partijoje, todėl tai yra absoliučiai normalus sprendimas”, – BNS sakė K.Girnius.
Jo teigimu, socialdemokratai neturi “natūralaus vadovo”, o A.Butkevičius yra sukalbamas ir gebantis susitarti.
“Būtų keista jei prieš jį būtų stoję kiti kandidatai. Juolab nė vienas iš jų nesiūlo kuo nors ypatingesnės programos. Vilija Blinkevičiūtė, Juozas Olekas ar kiti vis tiek liktų tuose pačiuose rėmuose. Ir partijos, ir A.Butkevičiaus reitingai pakankamai geri, todėl kokia nors partijos vidaus kova būtų sunkiai suprantama”, – dėstė politologas.
Pasak jo, A.Butkevičius pirmiausia atstovaus ir kreipsis į tradicinius socialdemokratų rinkėjus nors LSDP viliasi pritraukti dabartine valdžia nepatenkintų, tačiau už “darbiečius” ir “tvarkiečius” balsuoti taip pat nenorinčiųjų balsus.
“Socdemai pasirinko lengviausią saugiausią kelią, manau, grindžiamą viltimi, kad A.Butkevičius daug ko nesuerzins ir galės pritraukti rinkėjus, kurie nenorės balsuoti už konservatorius, Viktorą Uspaskichą ar Rolandą Paksą”, – teigė politologas.
“Aš nemanau, kad jis yra itin tvirtas lyderis, negeba rišliai kalbėti, jis nepasiūlys kokių nors ypatingesnių iniciatyvų. Bet reikia prisiminti, kad daugelio partijų vadovai nerodė kažkokių ypatingų vadovo sugebėjimų. Esminis sprendimas buvo priimtas prieš dvejus metus, kai jis buvo išrinktas pirmai kadencijai”, – reziumavo K.Girnius.