Šiandien užkariauja migdolai
Jų sudėtyje esantys baltymai, mineralinės medžiagos, vitaminai A, E, B grupės vitaminai padeda išvengti ankstyvų raukšlių, inkštirų, spuogų, drėkina ir maitina odą. Vitaminas F reguliuoja riebalinių liaukų išsiskyrimą ir stabdo porų plėtimąsi. Migdolai plačiai naudojami grožio priemonėse (ypač natūralus migdolų aliejus):
Šių migdolų sudėtyje esti mirtinos ciano rūgšties, ir nors karštis neutralizuoja nuodus, pusšimtis neapdorotų karčiųjų migdolų gali sukelti mirtį. Štai kodėl kosmetikoje naudojamas saldžiųjų migdolų ekstraktas, o iš karčiųjų migdolų pagaminta esencija vartojama labai atsargiai ir nedideliais kiekiais, dažniausiai maišoma su vandeniu ar abrikosų, cinamono ir apelsinų aliejais. Tepama nuraminti vabzdžių sugeltas vietas ar dezinfekuoti nuo bakterijų, mat kartieji migdolai pasižymi raminamosiomis, gydomosiomis ir antibakterinėmis savybėmis.
Odė migdolų aliejui
Spaudžiamas iš migdolų riešutų branduolių, gamtos naudingomis savybėmis apdovanotas migdolų aliejus būna šviesiai geltonos spalvos. Grynas migdolų riešutų aliejus yra brangus. Jis tinka kūno ir veido odos, rankų, plaukų priežiūrai, nes tai tikras vitamino E šaltinis, jame gausu naudingų mineralų – magnio ir kalcio. Nedidelį kiekį natūralaus migdolų aliejaus galima įmaišyti į kremą, kaukes, šampūnus, gelius, losjonus, norint sustiprinti jų poveikį.
Reguliarus masažas su migdolų aliejumi padeda spręsti nemažai su oda susijusių problemų, ypač rekomenduojamas gydant sausą, jautrią, suerzintą odą, egzemas, padeda įveikti odos uždegimus ir niežėjimą, o kūnui suteikia aksominio žvilgesio. Vasarą migdolų aliejus nuramina įdegusią odą, ją gausiai drėkina. Plaukams jis suteikia lankstumo, purumo, natūralaus žvilgesio, skatina augimą. Kartu tai puiki profilaktikos priemonė nuo celiulito.
Dėl naudingų, ypač raminamųjų, drėkinamųjų ir regeneruojamųjų savybių, saldžiųjų migdolų aliejus naudojamas įvairiuose kosmetikos produktuose:
Pasidarykite pati: vertingas kūno šveitiklis
Jis pritiks ir jautrios odos savininkėms. Tačiau nevartokite šio šveitiklio pažeistose bei sudirgusiose vietose.
Reikės: stiklinės smulkintų migdolų, stiklinės avižinių dribsnių, stiklinės cukraus, stiklinės jūros druskos, 1/4–1/2 stiklinės migdolų aliejaus (taip pat tinka alyvuogių ir kokoso aliejus arba kakavos sviestas).
Eiga. Švariame stikliniame dubenyje tolygiai sumaišykite visus komponentus, prireikus galite įpilti daugiau aliejaus. Sudėkite į stiklainiuką ar kitą stiklinį indą su dangčiu, uždenkite ir laikykite šaldytuve.
Kadangi šis šveitiklis natūralus, jį būtina suvartoti per mėnesį!
Jis pašalins negyvąsias odos ląsteles, sudrėkins, pamaitins, oda taps lygi ir švelni. Pasemkite, įmasažuokite į drėgną odą, nuskalaukite vandeniu. Procedūrą atlikite 1–2 kartus per savaitę.
labai megstu migdolus