Vakar Vyriausybėje vyko Trišalės tarybos posėdis dėl minimalios mėnesinės algos (MMA) didinimo, tačiau šis klausimas atidėtas ir bus svarstomas tik rugsėjo mėnesį.
„Vilniaus diena“ skelbia – „Artimiausiu metu minimalios mėnesio algos (MMA) didinimo klausimas nebus išspręstas. Vakar vyriausybėje vykęs Trišalės tarybos posėdis dėl MMA didinimo baigėsi be apčiuopiamų rezultatų. Pasak premjero, esminė diskusija gali prasidėti rugsėjį, kai Vyriausybė ir Trišalė taryba susitars dėl šalies ekonominių, finansinių ir socialinių perspektyvų 2012 m. Profesinių sąjungų atstovai teigia esantys nusivylę valdžios pozicija ir žada tęsti piketus.“
Tačiau, kaip teigia „Vilniaus diena“, Premjerui A. Kubiliui MMA didinimas 100 litų yra per didelė prabanga. „Vyriausybės vadovo žodžiais, Lietuva šiuo metu negali leisti prabangos, kad „darbo užmokesčio augimas neatitiktų bendro ekonomikos konkurencingumo ir produktyvumo augimo“. Premjeras tvirtai nepasakė, ar rudenį bus tariamasi dėl MMA didinimo jau nuo kitų metų sausio.“
Dienraštis pabrėžia, kad tuo piktinosi profsąjungos: „Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos pirmininkė Gražina Gruzdienė sakė, kad sąjungos nariai yra nusivylę Vyriausybės pozicija dėl MMA didinimo. Ji minėjo, kad piketai bus tęsiami.
„Profesinės sąjungos yra nepatenkintos tokiais šios dienos sprendimais. Labai gaila, kad Vyriausybė prarado bet kokią meilę žmogui, ji nusileidžia verslui, ypač smulkiajam“, – kalbėjo G. Gruzdienė.”
„Lazdos galų vis daugėja“, – teigia „Verslo žinios“. Dienraštis praneša, kad „Dabartinis MMA dydis, kai sparčiai kyla kainos, noromis nenoromis gena už minimumą dirbančius žmones į kontrabandininkų glėbį – išgyventi įmanoma tik perkant pigių, neapmokestintų ir nelegaliai atgabentų prekių. Kalbos apie sąmoningumą, pilietiškumą ir pan. 800 Lt „popieriuje“ uždirbantiems žmonėms skamba tarsi pasityčiojimas. Statistikos departamento duomenimis, minimaliąją algą ir mažiau gauna 20 proc. šalies darbuotojų, kitų šaltinių teigimu, jų yra apie 30 proc.“
„Respublika“ priduria, kad valdžia nenori išgirsti dirbančiųjų. „Tai, kad 30 proc. žmonių Lietuvoje dirba už minimalią algą, yra nenormalu. Nes žmogus, turėdamas išsilavinimą, į kurį valstybė investavo, išleido pinigus, neturėtų dirbti už minimalią algą kaip nekvalifikuotas darbuotojas“, – piktinos Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos, Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos pirmininkė Gražina Gruzdienė.
„Lietuvos žinios“ teigia, kad toks sprendimas palankus tik verslui: „Gerokai palankiau susitikimą su Vyriausybe vertino buvęs Trišalės tarybos pirmininkas, Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos generalinis direktorius Danas Arlauskas. Jam pokalbis pasirodė itin konstruktyvus ir daug žadantis. „Susitikimu esu labai patenkintas, nes jame pasiektas tam tikras mąstymo persilaužimas. Regis, visi pokalbio dalyviai, išskyrus profsąjungų atstovus, sutarė, kad MMA reikia vertinti visų ekonominių procesų šalyje kontekste. Tai yra minimali alga turi būti siejama su produktyvumu, našumu, valstybės finansiniu stabilumu. Sutarta, kad iki rugsėjo mėnesio turime į Trišalės tarybos ir Vyriausybės susitikimą atsinešti skaičiais paremtą viziją. Be to, susitikime vieningai pritarta siūlymui atnaujinti Nacionalinį susitarimą tais klausimais, kurie yra susiję su žmonių pajamomis, rengti siūlymus, kaip didinti užimtumą”, – džiaugsmingai posėdį LŽ komentavo D. Arlauskas.“