Premjeras Algirdas Butkevičius interviu „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ kalba apie viešumoje pasirodžiusius teiginius, kad referendumo dėl VAE metu žmonės buvo apgauti, Prezidentės D. Grybauskaitės pareiškimą, kad kai kurie ministrų kabineto nariai atitinka tik minimalius reikalavimus, Energetikos ministro susitikimą su „Gazprom“ atstovais, generalinio prokuroro prašymą naikinti Seimo narės N. Venckienės teisinę neliečiamybę.
Kalbėdamas apie referendumą dėl VAE Premjeras nekomentuoja Prezidentės pasisakymo, tačiau pabrėžia, kad informacijos apie atominės elektrinės reikalingumą Lietuvai viešinimas buvo stipriai pavėluotas. Anot Vyriausybės vadovo, dar prieš trejus metus turėjo būti pasiektas politinis susitarimas tarp valdančiosios koalicijos ir opozicijos dėl šio projekto reikalingumo, taip pat turėjo būti atsakyta į klausimą, kokia bus elektros energijos savikaina. „Visuomenė tokios informacijos neturėjo, asmeniškai jos nekaltinu. Šiandien reikia žiūrėti, kokios buvo padarytos klaidos ir kaip ateityje sutvarkyti Lietuvos energetikos sektorių“, – teigia A. Butkevičius.
Komentuodamas energetikos ministro J. Neverovičiaus susitikimą su „Gazprom“ atstovais Ministras Pirmininkas teigia, kad šis buvo reikalingas tam, kad nebūtų vienašališkai pritaikyta Lietuvai tiekiamų dujų kainos apskaičiavimo formulė. „Mūsų tikslas yra kalbėtis ir derėtis, kad dujų kaina Lietuvai būtų sumažinta“, – sako Vyriausybės vadovas.
Paklaustas, ar valdantieji palaikys generalinio prokuroro prašymą naikinti N. Venckienės teisinę neliečiamybę, Premjeras atkreipia dėmesį, kad „politikams nėra suteikta teisė trukdyti teismams, o teisinėje demokratinėje valstybėje tokius klausimus turi spręsti teismai, o ne politikai“.
vis tik seimo pirmininkas islaike padoraus politiko tvirta zodi ir nesigincijo su teisesauga,vieningai nutare panaikint susitepusiu nelieciamybe,kad anie laisvai susitvarkytu.dabar liko kuo greiciau nukenksmint N.Venckiene,nes tauta pavargo nuo jos.uztai gerb.pirmininkui pagarga,ir ateityje balsuosime uz jus,[tik be “darbieciu”.
KGB magijos paslaptys
Borisas Ratnikovas, buvęs Federalinės saugumo tarnybos generolas majoras: “Mūsų tarnyba buvo taip įslaptinta todėl, kad užsiėmė klausimais, tiesiogiai susijusiais su visuomenės ir konkretaus žmogaus sąmonės kontrole. Čekistai domėjosi okultija, ir čia nėra nieko keista. Nuo senų senovės žmoniją domino pasąmonės veikimo būdai. XX amžiuje senovės žynių magija tapo mokslinių turinėjimų objektu. Ypatingą dėmesį jai skyrė Didžiosios Britanijos, Vokietijos ir Tarybų Sąjungos specialiosios tarnybos. Pastarojoje beveik visi paranormalių gebėjimų turintys žmonės buvo kontroliuoti KGB. Net neįsivaizduojate, koks protų karas vyko pirmojoje praėjusio amžiaus pusėje: tikros astralinės kovos. Viskas buvo įslaptinta, užmaskuota ne mažiau nei atominis projektas.
Devintojo dešimtmečio viduryje psichogeneratorų ir distancinių psichiką veikiančių įrenginių kūrimo problemas nagrinėjo beveik visos išsivyčiusios šalys. Buvo vykdomi rimti moksliniai eksperimentai. TSRS tam reikalui irgi skyrė šimtus milijonų rublių. Žlugus Tarybų Sąjungai darbai sustojo, specialistai išsivažinėjo, užsiėmė kitais darbais. Asmeniškai aš atsidūriau pirmojo Rusijos prezidento apsaugos federalinėje tarnyboje. Reikėjo visomis įmanomomis priemonėmis apsaugoti jį nuo manipuliavimo sąmone. Tokių bandymų būta, ir nemažai. Galimas dalykas, kad mes išgelbėjome šalį nuo karo su Kinija, sutrukdėme pirmajam prezidento vizitui į Japoniją, kuris turėjo vykti 1992-aisiais. Prezidentas buvo stipriai programuojamas, kad grąžintų Kurilų salas Japonijai – tada ir Kinija būtų ėmusis aktyviai reikalauti grąžinti kadaise jos buvusias teritorijas. Apie tai, kad prezidentas programuojamas, mus informavo pirmieji Vakarų Europos ir JAV asmenys. Nejuokauju – dešimtojo praėjusio amžiaus dešimtmečio pradžioje aš buvau susitikęs su vienu gana specifine veikla užsiimančiu CŽV darbuotoju. Mes jį gražiai priėmėne, ir jis pareiškė, kad JAV puikiai žinomos visos mūsų povandeninių raketnešių paslaptys. Atseit specialiai parengti ekstrasensai stebi kiekvieno povandeninio laivo ekipažą ir strateginio ginklo būklę. Jis pateikė net įrodymus, patvirtinusius informacijos teisingumą. Tada mes pasakėme, kad TSRS gali ramiausiai naršyti po jų prezidento ir jo aplinkos žmonių smegenis. Pateikėme informaciją, kurią žinoti galėjo tikrai tik pirmasis šalies asmuo. CŽV atstovas susisiekė su saviškiais, o po to paskė: kam mums ką nors slėpti vieniems nuo kito, geriau draugaukime ir keiskimės informacija. Mes sutikome, tačiau amerikiečių specialiosios tarnybos vėliau nutraukė visus kontaktus psichotronikos srityje.
Galiu pateikti pavyzdžių, kad mes tikrai traukėme informaciją iš pirmųjų JAV asmenų. Dar devintajame dešimtmetyje padirbėjome su naujuoju JAV pasiuntiniu Rusijoje Strausu. Perskaitę jo mintis priėjome išvadą, kad pasiuntinybėje yra aparatūra, galinti psichotroniškai paveikti maskviečius, bet ji užkonservuota. Gavome ir kitos informacijos iš jo pasąmonės. Likus porai savaičių iki JAV aviacijai pradedant bombarduoti Jugoslaviją mes prisijungėme prie valstybės sekretorės Madlenos Olbrait pasąmonės. Jos mintyse aptikome patologišką neapykantą slavams dėl to, kad Rusijoje yra didžiausi pasaulyje naudingųjų iškasenų ištekliai. Jos nuomone, jais turėtų naudotis visos šalys, pirmiausia, žinoma, JAV. Karą Kosove ponia Olbrait vertino pirmiausia kaip žingsnį Rusijos kontrolės link. Kita vertus, jos mintyse buvo ir vaizdinys, kad JAV Jugoslavijoje panaudos cheminio bie bakteriologinio ginklo simbiozę kartu su kovinėmis galvutėms, turinčiomis radioaktyviųjų elementų. Vėliau paaiškėjo, jog JAV armija Jugoslavijoje naudojo cheminius junginius, gebančius per minutę pakeisti kraujo ląstelių struktūrą. To ginklo paveikti žmonės per trumpą laiką prarasdavo imunitetą ir galėdavo mirti net nuo slogos. Vėliau tapo aišku, kad JAV naudojo sviedinius su uranu, o kovinės galvutės “Tomahawk” buvo su radioaktyviuoju jodu, kurio suirimo periodas – mėnuo, tačiau per tas dienas jis labai paveikdavo žmonių sveikatą ir gamtą. Ta informacija tapo tolesnių mūsų darbų gairėmis.” sveikatą ir gamtą. Ta informacija tapo tolesnių mūsų darbų gairėmis.”