WikiLeaks
Švedės, kurios kaltina Julianą Assange’ą (Džulianą Asandžą) išžaginimu, seksualiniu priekabiavimu ir prievarta, yra 31 metų feministė ir 27 metų gerbėja, sako įvairūs šaltiniai.
Nuo pat kaltinimų, kuriuos “WikiLeaks” vadovas vadina šmeižto kampanija, paskelbimo jos viešumoje nesirodė. Viena jų išvyko į palestiniečių teritorijas su krikščioniška misija, o kita užblokavo savo telefono liniją.
AFP neskelbia jų pavardžių, kurias švedų prokurorai taip pat laiko paslaptyje.
Ir Mis A, ir Mis W, kaip jos yra vadinamos britų teisme, tebenagrinėjančiame Stokholmo reikalavimą išduoti J.Assange’ą Švedijai apklausti, yra susijusios su juo vienu rugpjūčio 14 dienos įvykiu.
Tą dieną šis 39 metų australas Stokholme vedė seminarą, kurį organizavo Socialdemokratų partijos krikščioniškasis sparnas ir kuris vadinosi “Pirmoji karo auka yra tiesa” (The First Casualty of War is Truth).
31 metų Mis A dirbo tai organizacijai ir J.Assange’o vizito metu buvo neoficiali tarpininkė tarp jo ir žurnalistų.
Ji taip pat leido jam gyventi pas ją nuo pat jo atvykimo į Stokholmą rugpjūčio 11 dieną, sakoma ieškovių pareiškime policijai, kurio tekstą gavo AFP.
Mis A ir J.Assange’as kelis kartus pasimylėjo jos vieno kambario bute Stokholme, rašo švedų bulvariniai laikraščiai, kurie pateikia daugiau detalių, negu skelbiama policijos stenogramoje.
Švedų prokurorų atstovai britų teismui sakė, kad rugpjūčio 14-ąją įvyko “neteisėta prievarta”, nes J.Assange’as darė seksualinio pobūdžio spaudimą Mis A.
Kitas įvykis rugpjūčio 18 dieną apibūdinamas kaip seksualinis priekabiavimas, nes J.Assange’as mylėjosi su Mis A be prezervatyvo, nepaisydamas jos “aiškaus noro” geriau jį naudoti, sakė atstovai.
J.Assange’as tą patį vakarą taip pat “sąmoningai kabinėjosi” prie Mis A “taip, kad pažeistų jos lytinį integralumą”, išgirdo britų teismas.
Vis dėlto “WikiLeaks” vadovas liko Mis A bute iki rugpjūčio 20-osios ir net lydėjo ją į vieną vakarėlį, kuris įvyko rugpjūčio 15 dieną.
Vis dar veikiančiame jos tinklaraštyje ji save vadina “politologe, komunikatore, verslininke ir laisvai samdoma rašytoja, ypač gerai išmanančia tikėjimo, politikos, lygybės, feminizmo ir Lotynų Amerikos klausimus”.
Magistro darbas apie Kubą, jos žavėjimasis buvusiu Argentinos prezidentu Nestoru Kirchneriu ir dabar jau pašalintas įrašas tinklaraštyje apie tai, kaip galima atkeršyti buvusiam vaikinui, kibernetinėje erdvėje išprovokavo daugybę gandų dėl jos motyvų apkaltinant J.Assange’ą.
“CŽV agentė, pikta feministė-musulmonų mylėtoja, krikščionių fundamentalistė, lesbietė ir beviltiškai vyrą įsimylėjusi moteris – ar gali kas nors būti toks visoks vienu metu?” – anksčiau šį mėnesį komentavo ji “Twitter”.
27 metų Mis W taip pat buvo tarp J.Assange’o klausytojų rugpjūčio 14 dieną – ji, vilkėdama ryškiai rožinės spalvos megztuką, sėdėjo pirmoje eilėje drauge su keliais žurnalistais.
Apie ją žinoma ne tiek daug, kiek apie kitą kaltintoją, bet jos žavėjimasis J.Assange’u ir jos susitikimai su juo yra detaliai aprašyti policijos apklausos stenogramoje.
Ji pamatė jį per televiziją, kalbantį apie slaptų JAV dokumentų dėl Afganistano karo paskelbimą liepos mėnesį. Policijai ji sakė, kad jis jai pasirodė “įdomus, drąsus ir žavus”.
Sužinojusi, kad “WikiLeaks” vadovas rugpjūčio 14-ąją kalbės Stokholme, ji nuėjo į tą seminarą, o po jo įsiprašė praleisti vakaro drauge su J.Assange’u ir draugais, o galiausiai vien su juo atsidūrė kine.
Ten jiedu flirtavo, o jis jai pasakė, kad ji “labai patraukli”.
Po dviejų dienų jiedu nuvyko į Mis W namus Enšiopinge, esančiame 50 km į šiaurės vakarus nuo Stokholmo.
Tačiau J.Assange’as “kelionę traukiniu praleido žiūrinėdamas “Twitter” įrašus apie save”, o kai jie atvyko į jos namus, “aistra ir jaudulys jau buvo dingę”, sakė ji tyrėjams.
Kaltinimai išžaginimu yra susiję su vėlesniais to vakaro įvykiais Mis W namuose. Britų teismas išgirdo, kad J.Assange’as su ja be prezervatyvo pasimylėjo jai miegant. Kitą rytą jiedu kartu papusryčiavo ir “bandydama sumenkinti dramatiškumą to, kas nutiko”, ji išsakė “sarkastiškus komentarus”.
Tada ji palydėjo jį į geležinkelio stotį ir jis pažadėjo jai paskambinti.
Gynybos advokatas Claesas Borgstroemas (Klosas Borgstriomas) sakė, jog vėliau abi moterys išsiaiškino patyrusios panašių dalykų su J.Assange’u ir rugpjūčio 20 dieną nuėjo į policiją.
“Jos nebuvo tikros dėl to, ar nori (pateikti kaltinimus) – jos norėjo gauti patarimą”, be to, nerimavo dėl to, kad galbūt galėjo užsikrėsti ŽIV, anksčiau šį mėnesį žurnalistams sakė C.Borgstroemas.
“Kai jos pasipasakojo policijos pareigūnei, moteriai, ši suprato, jog tai, apie ką (tos moterys) jai kalba, yra nusikaltimas. Ji pranešė apie tai prokurorui, kuris nusprendė areštuoti J.Assange’ą”, – sakė advokatas.
Kitą dieną ši istorija atsidūrė pirmajame bulvarinio laikraščio “Expressen” puslapyje ir sukėlė skandalą bei visus jo atgarsius.