"Veido" archyvas
Gera kalbėti apetitu nesiskundžiančių mažylių tėveliams, neva, jie su šaukštu vaikučiui iš paskos tai nevaikšto. O ką daryti tiems, kuriems dėl kiekvieno suvalgyto kąsnelio tenka „pakovoti“?
Kartais erzina patarimas palaukti, kol vaikutis išalks ir pats paprašys. O jei nepaprašys? Arba peralks ir tada prisikirs tiek, kad teks griebtis už pilvuko. Dar viena galimybė – priversti valgyti, bet ir ši išeitis ne pati geriausia – kuo labiau versite, tuo didesnio protesto sulauksite. Tad nieko nebus – jei jau auginate nevalgiuką, teks apsišarvuoti kantrybe ir šiek tiek pasukti galvelę.
Keletas gudrybių nevalgiuko tėveliams
- Nepamirškite judrių žaidimų – juk dar senoliai sakydavo, kas daug juda, tas daug ir valgo. Taigi, nepatingėkite bent kartą per dieną išsiruošti į lauką, kur veiklos tikrai surasite. Na, o jei lietus pliaupia tarsi iš kibiro ir tenka likti namuose, irgi ne bėda – jei dūkimui vietos mažoka, galite tiesiog įsijungti muziką ir pašokti.
- Stenkitės, kad ėjimas valgyti sutaptų su žaidimo pabaiga. Antraip problema bus ne nenoras valgyti, o troškimas baigti žaisti.
- Į atsisakymą valgyti reaguokite ramiai. Vaikai greitai pajunta, kad taip elgdamiesi sulaukia itin daug dėmesio, net jei iki tol tėveliai ir buvo labai užsiėmę. O dėmesys – gerai žinome – visiems malonus.
- Venkite pašalinių dirgiklių prie stalo, pvz., televizoriaus, garsiai įjungtos muzikos, šalia padėtų žaisliukų.
- Jokių užkandžių tarp pagrindinių valgymų, ypač, jei jų maistinė vertė – menka, pvz., saldumynų. Nepamirškite – sultys (ypač slyvų, vynuogių, obuolių) irgi yra kaloringos, o pienas – taip pat maistas. Todėl tiek sulčių, tiek pieno geriau duokite po valgio ir ribokite jų kiekį.
- Gaminkite kartu. Trimečiui jau galite duoti maišyti tešlą, plakti kiaušinį ar formelių pagalba gaminti sumuštinukus. Patikėkite – iš lėkštės jie dings pirmieji.
- Leiskite paserviruoti stalą: išdėlioti servetėles, padėti neaštrius stalo įrankius. Kaip po to nesėsti prie stalo, kurį pats padengei?
- Patiekite maistą vaikučio mylimiausioje lėkštėje. Jei tokios jis dar neturi, metas būtų įsigyti. Ir ją išsirinkti mažylis būtinai turi pats.
- Nebijokite keisti valgymo vietos. Juk pastebėjote, kad svečiuose ar kavinėje mažylis valgo godžiau? Ir tikrai ne todėl, kad tetos gamina skaniau – nemažai prie to prisideda ir aplinkos pakeitimas. Pabandykite kartais pietus patiekti balkone, kieme ant žolės ar bent jau leiskite sėdėti tėčio vietoje. Rezultatas turėtų jus nustebinti.
- Patikrinkite, ar maistas tinkamos temperatūros. Kartą nusideginęs lūpytes ar liežuviuką, mažylis gali tiesiog bijoti, kad taip neįvyktų dar kartą.
- ! Svarbu. Pablogėjęs apetitas gali būti gynybinė organizmo reakcija ligos metu ar prieš ją. Mat visos jėgos sutelkiamos kovai su liga. Šiai atsitraukus apetitas sugrįžta.
Daugiau šia tema: