2014 Birželio 17

Mokomės gelbėti savo gamtą originaliai ir nuotaikingai

veidas.lt


Norėdami prisidėti prie aplinkos išsaugojimo, tapti atsakingais vartotojais ir darniai gyventi su mus supančia aplinka, turime padaryti visai nedaug – tiesiog keisti savo elgesį: pradėti rūšiuoti šiukšles, atsakingai pirkti maisto produktus, pirkinių maišelius keisti medžiaginiais, o buitinę chemiją namuose – tokiomis priemonėmis kaip soda ar actas.

Siekdama skatinti mūsų visuomenę prisidėti prie aplinkos išsaugojimo, Aplinkos ministerija kvietė įvairias organizacijas teikti paraiškas aplinkosauginio švietimo projektams įgyvendinti.

Finansuota trečdalis gautų paraiškų
Per visą iniciatyvos laikotarpį buvo paskelbti du kvietimai įvairioms organizacijoms teikti paraiškas aplinkosauginio švietimo projektams įgyvendinti. Paraiškas aktyviai teikė tiek nevyriausybinės, tiek valstybinės organizacijos.
Iš viso buvo gautos 163 paraiškos, iš kurių finansavimą gavo net 48 projektai. Šiuo metu 37 projektai jau yra įgyvendinti, o 11 – dar tęsia numatytas veiklas.
Visiems projektams įgyvendinti buvo skirta 13 mln. Lt.

Edukacija kitaip – su šypsena ir muzika
Projektų dalyviams dar ir dabar turėtų kelti šypseną prisiminus, kaip, projektų įgyvendintojų akimis, buvo pristatytos rimtos aplinkos apsaugos temos – labai originaliai, informatyviai, įdomiai ir linksmai.
Tarp 48 projektų yra ir išskirtinių: VšĮ „Bliuzo naktys“ ir Telšių savivaldybė pasirūpino po Lietuvą keliavusiais simfonijas grojančiais šiukšlių konteineriais, VšĮ „Remigijaus akcija“ surengė „EKOperą“ – moksleivius linksmino koncertais roko muzikos ritmu, susijusiu su kasdieniu chemikalų naudojimu buityje, didėjančiu atliekų kiekiu, gamtos išteklių eikvojimu.
Ir visiškai kitoks VšĮ „Baltijos aplinkos forumo“ pasiūlytas projektas, skirtas Lietuvos saugomų teritorijų raidai puoselėti: specialioje žemėlapių svetainės www.maps.lt skiltyje „Keliaujantiems lėtai“ buvo siūlomi maršrutų aprašymai, kokios paslaugos teikiamos saugomose teritorijose.

Turime tęsti tai, ką pradėjome
Tai, kad ši priemonė sulaukė didelio įvairių organizacijų susidomėjimo, tik dar kartą patvirtina, kad didžioji mūsų bendruomenės dalis nėra abejinga aplinkosaugos temai – būtina ieškoti vis įvairesnių priemonių, padedančių informuoti visuomenę ir išsaugoti aplinką.
„Svarbiausia prisiminti ir priminti kitiems, kad kiekvieno pastangos yra svarbios, o rūpindamiesi gamta, rūpinamės ir patys savimi“, – teigia
Aplinkos projektų valdymo agentūros Gamtotvarkos projektų skyriaus vedėjo pavaduotoja Agnė Markauskienė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...