Moksleivių tėvai pasipiktinę, kad mokykloms įdiegus elektroninio mokinių dienyno sistemą padaugėjo biurokratijos. “Iki šiol vaikui susirgus užtekdavo atnešti į mokyklą gydytojo pažymą, dabar reikia ne tik pažymos, bet ir per savaitę laiko nuo vaiko grįžimo į mokyklą įvesti į el. dienyną šios pažymos numerį bei pateisinimo datą.
Tačiau dažnai per savaitę šito padaryti nepavyksta, nes el. dienyno sistema stringa. O po savaitės nebegalima pateisinti vaiko ligos ir el. dienyne lieka įrašas, kad pamokos praleistos be pateisinamos priežasties, nors mokykla ir turi visas gydytojo pažymas”, – piktinasi vienos sostinės mokyklos pradinukės mama Rūta.
Vilniaus miesto savivaldybės Švietimo poskyrio specialistas Tomas Jankūnas patikino, kad tėvai neprivalo teisinti el. dienyne vaikų praleistų pamokų, jei mokyklai yra pateikta gydytojo pažyma apie vaiko ligą: “Paprastai praleistas pamokas pagal gydytojo išduotas pažymas pateisina klasės auklėtojos.”
Bene pažangiausios Lietuvoje Vilniaus centro poliklinikos direktorius dr. Kęstutis Štaras pasakoja, kad jų poliklinikoje jau yra įdiegta el. pažymų sistema, bet kol kas jos spausdinamos tėvams, kad šie pateiktų mokykloms, o ne tiesiai siunčiamos į mokyklas, mat nėra priimto oficialaus švietimo ir sveikatos apsaugos ministrų sprendimo. Tiesa, sostinės Informacinių technologijų departamentas tokiam siūlymui jau pritaręs.
Švietimo ir mokslo viceministras Vaidas Bacys, vos išgirdęs klausimą, entuziastingai atsakė: “Puiki idėja, jau nuo šio rudens taip ir padarysime: poliklinikų ir švietimo įstaigų steigėjas dažniausiai tas pats – savivaldybė, taigi elektroninio duomenų perdavimo sistemas netrukus sujungsime.”
Sveikatos apsaugos viceministrė Nora Ribokienė sako, kad kliūčių naujai sistemai įdiegti nebūtų, mat jau dabar mėginama visas sveikatos priežiūros paslaugas kompiuterizuoti. “Sąlyga vienintelė: Švietimo ir mokslo ministerija turi užtikrinti poliklinikų mokykloms siunčiamų elektroninių duomenų apsaugą”, – pabrėžia N.Ribokienė.
Kad elektroninio duomenų perdavimo apie ligonius sistemą nėra sudėtinga sukurti, prieš dvejus metų įrodė “Sodra”. Poliklinikų ir ligoninių duomenys apie susirgusius dirbančiuosius “Sodrą” ir darbdavius pasiekia per vieną valandą nuo gydytojo įrašo paciento ligos istorijoje, tad nei darbdaviui, nei darbuotojui nebereikia niekur lakstyti su pažymomis. “Įdiegti šią sistemą “Sodrai” kainavo 2 mln. Lt, per metus sistema sutaupo apie 17 mln. Lt”, – “Veidui” sakė “Sodros” komunikacijos vyr. specialistė Valdonė Ugianskienė.