Politika
Nauji Seimo kanceliarijos klerkai ir parlamentarų padėjėjai privalės krimsti politikos elementorių.
Nuotoliniu būdu vyksiančių mokymų iniciatoriai nelinkę jų sieti su žema naujokų kvalifikacija. Esą paskaitų reikia, kad jie greičiau įsitrauktų į darbą, rašo “Lietuvos žinios”.
Seimo kanceliarija paskelbė supaprastintą atvirą konkursą kvalifikacijos tobulinimo programos parengimo ir pritaikymo mokymuisi nuotoliniu būdu paslaugoms pirkti.
Užsibrėžtas tikslas, kad visi pradedantieji dirbti Seimo kanceliarijoje – klerkai ir parlamentarų padėjėjai – gautų žinių apie Lietuvos parlamentarizmo tradicijas, Seimo teisinį statusą, parlamento santykius su kitomis institucijomis, įstatymų leidybos procedūras. Taip pat siekiama Seimo naujokams įskiepyti praktinius įgūdžius, kaip rengti teisinius dokumentus.
Kiek toks “pradžiamokslis” kainuos, kol kas neaišku. Seimo kanceliarijos atstovai pabrėžia, jog projektas vykdomas Europos Sąjungos lėšomis.
Norimos pirkti kvalifikacijos tobulinimo programos apimtis – 24 akademinės valandos. Kursuose turėtų būti numatytos penkios mokymo temos. Dvi akademinės valandos turėtų būti skirtos parlamentarizmui ir šiuolaikinėms partijoms Lietuvoje aptarti.
Keturias akademines valandas Seime įsidarbinę naujokai gilintųsi į parlamentinės kontrolės subtilybes. Po keturias paskaitas būtų skirta Seimo struktūrai ir veiklai, teisėkūros procesams, raštų rengimui ir derinimui studijuoti.
Ši programa išskirtinė tuo, kad turi būti pritaikyta mokymuisi nuotoliniu būdu. Tam reikės sukurti specialią programos struktūrą ir dizainą. Konkurso sąlygose keliamas reikalavimas, kad viskas tarpusavyje stilistiškai derėtų, būtų šiuolaikiška, estetiška ir patrauklu.
Seimo naujokų laukia ir vaizdo paskaitos bei animuotos iliustracijos. Konkursą laimėjusi įmonė turės apmokyti kelis Seimo kanceliarijos informacinių technologijų specialistus, techniškai administruosiančius mokymo programą. Apmokyti bus ir 8-9 kitų Seimo kanceliarijos padalinių darbuotojai, konsultuosiantys “mokinius”.
Seimo kanceliarijos Personalo skyriaus Kvalifikacijos kėlimo ir vertinimo poskyrio vedėja Jurgita Naujikienė aiškino, kad planuojami mokymai neturėtų būti suprantami kaip kvalifikacijos kėlimas.
“Juo labiau ši programa nesusijusi su žema darbuotojų kvalifikacija. Ji skirta naujai pradedantiesiems dirbti, norint palengvinti jų socializacijos procesą, suteikti žinių, kurių reikia greičiau įsitraukti į darbą”, – sakė ji.
2010 metais Seimo kanceliarijoje įsidarbino daugiau kaip 30 naujų darbuotojų. Šiemet parlamente buvo įdarbinta ir apie 150 naujų politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojų.
Mokymai nuotoliniu būdu pasirinkti, nes Seimo narių padėjėjų darbo vieta yra ne tik parlamento rūmai.
“Jie dirba Seimo narių biuruose visoje Lietuvos teritorijoje, todėl būtų labai sudėtinga ir finansiškai nuostolinga parlamentarų padėjėjams organizuoti mokymus grupėmis Seimo rūmuose”, – tikino J.Naujikienė.
Pataisykite, jei aš klystu, bet argi šių dalykų nėra mokoma (studijuojama) universitete, kai jie pasirenka politikos kryptį?
Kvepia dar vienu pinigų švaistymu.
gal pirmiau patiems seimo nariams, is kuriu daugelis neturi aukstojo issilavinimo, reiketu bent minimaliu apmokymu? Manau svarbiau kad zmogus, kuris prisideda prie visos lietuvos istatymu leidybos turetu bent koki supratima apie seimo nario darba, o ne jam dirbantis sekretorius, kuris reikiamas zinias igauna universitete gautu kazkokias kelias valandas apmokymu. Tai tiesiog dar vienas budas puikiai nuplauti pinigus