Iš pradžių jaunikis, o po to jaunoji per katalikišką ceremoniją, kuriai vadovavo Monako arkivyskupas Bernard’as Barsi (Bernaras Barsi), ištarė “oui” (“taip”) renesansiškuose Grimaldi (Grimaldžių) dinastijos rūmuose.
Kunigaikščiams davus priesaiką prie tai progai įrengto altoriaus arkivyskupas ištarė jungtuvių formulę: “Ką Dievas sujungė, žmogus teneišskiria”.
Tada liudininkų akivaizdoje Charlene, kuri buvo ne tokia įsitempusi kaip penktadienį, kai pora įregistravo civilinę santuoką, ir kurios veidą karts nuo karto nutvieksdavo šypsena, pasikeitė su Albertu II balto aukso ir platinos 18 karatų žiedais, kuriuos jiems sukūrė “Cartier”.
Šiuo iškilmingu momentu Pietų Afrikos Respublikos dainininkė Pumela Matshikiza (Pumela Mačikidza) sudainavo tradicinę Charlene gimtinės vestuvių dainą apie lietaus vabalą.
Per ceremoniją dar dainavo JAV sopranas Renee Fleming (Renė Fleming) ir italų tenoras Andrea Bocelli (Andrėja Bočelis).
Į ceremoniją priimti santuokos sakramentą rūmuose, iš kurių atsiveria vaizdas į Viduržemio jūrą, buvusią olimpinę plaukikę Charlene, dėvinčią elegantišką Giorgio Armani (Džordžo Armanio) šilkine suknią su ilgu šleifu, atlydėjo jos tėvas Mike’as Wittstockas (Maikas Vitstokas).
Karališkieji rūmai pranešė, kad kunigaikščio nuotakos suknią italų dizainerio komanda siuvo 2,5 tūkst. valandų, kurių 700 buvo skirta vien siuvinėjimui – apdarui, kuriam buvo sunaudota 130 m natūraliai baltos spalvos šilko, papuošti prireikė “kilometrų” platina padengtų gijų.
Charlene platūs, plaukimo čempionės pečiai taip pat turėjo atlaikyti 40 tūkst. Swarovski (Svarovskio) kristalų, 20 tūkst. perlamutru padengtų karoliukų ir 30 tūkst. “aukso atspalvio akmenukų” svorį, pranešė rūmai.
Akmenukais ir kristalais buvo išsiuvinėti augaliniai motyvai, suknelė buvo pasiūta su ilgu šleifu. O vien subtiliai siuvinėtam nuometui iš 20 m šilkinio tiulio prireikė 100 valandų darbo.
Kunigaikštis buvo apsirengęs šviesiai kreminės spalvos Monako rūmų gvardiečių vasaros uniforma, kurios rankovės buvo išsiuvinėtos ąžuolo ir alyvmedžio lapais ir kuri priekyje buvo susegta auksinėmis sagomis su monograma.
Jo krūtinę puošė Šv.Karolio ordino, Grimaldi (Grimaldžių) ordino ir Prancūzijos garbės legiono medaliai. Kunigaikščio kepurė buvo papuošta rozete, simbolizuojančia Monako karūną.
Charlene septynios jaunos pamergės – maždaug septynerių metų mergaitės iš Monako ir šešių kaimyninių Prancūzijos apygardų – vilkėjo siuvinėtus taftos korsažus ir raudonos bei kreminės spalvų dryžuotus taftos sijonus su aksomo juostomis. Jos buvo su išsiuvinėtomis plačiabrylėmis šiaudinėmis skrybėlaitėmis ir kiekviena turėjo po jaunikio dovanotą ir juoda aksomo juostele parištą Provanso aukso kryželį.
Po jungtuvių ceremonijos jaunieji atviru kabrioletu “Lexus” gatvėmis, kur juos sveikino pakelėse stovintys žmonės, nuvyko į nedidelę šv. Devotos, kuri yra Monako dangiškoji globėja, bažnyčią.
Pagal tradiciją jaunoji šioje bažnyčioje paaukojo Dievo Motinai savo lelijų puokštę, kaip tai prieš 55 metus padarė ir Alberto II motina Grace Kelly (Greis Keli).
Sopranui Marie-Clothilde Wuerz De Baets (Mari-Klotild Viurc De Bets) ir jos vienuolikametei dukrai Juliette (Žiuljet) bažnyčioje pradėjus dainuoti giesmę Švč. Mergelei Marijai, Charlene nebepajėgė suvaldyti užplūdusių jausmų ir jos skruostais ėmė nestabdomai plūsti ašaros.
Išėjusi iš bažnyčios kunigaikščių pora pasibučiavo, o susitvardžiusi Charlene susirinkusiesiems, kurie skandavo “Tegyvuoja nuotaka”, pasiuntė oro bučinį.
Be kitų garbių svečių, į Monako kunigaikščių vestuves atvyko Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy (Nikola Sarkozi), buvusi Prancūzijos pirmoji ponia Bernadette Chirac (Bernadet Širak), rumunų legendinė gimnastė Nadia Comaneci (Nadia Komeneči), buvęs agentas 007 seras Rogeris Moore’as (Rodžeris Muras), italų dizaineris Giorgio Armani (Džordžas Armanis), supermanekenė Naomi Campbell (Naomi Kempbel), taip pat Ispanijos, Švedijos ir Belgijos monarchai. Jungtinei Karalystei atstovavo princas Edwardas (Edvardas), jauniausias karalienės Elizabeth II (Elzbietos II) sūnus.
Po ceremonijos prie specialiai prie Operos pastato pastatytoje terasoje pasidėjo iškilmingas pokylis, o dangų nušvietė įspūdingi fejerverkai.
Garsusis šefas Alainas Ducasse’as (Alenas Diukasas), kuris yra kilęs iš Prancūzijos, parengė daugelio patiekalų vakarienę 450-čiai svečių. Jis sakė, kad į valgiaraštį įtrauktos ką tik sugautos žuvys ir Alberto II ūkyje išaugintos daržovės.
Penktadienį Monako karališkoji pora rūmuose kukliai įregistravo civilinę santuoką. Jos metu Charlene vilkėjo melsvą ansamblį, kurį sumodeliavo pati ir kurį pasiuvo Paryžiaus mados namai “Chanel”.
Sekmadienio vėlyviems pusryčiams, kuriais baigsis šios nykštukinės kunigaikštystės, kaip magnetas viliojančios turtinguosius ir įžymiuosius, karališkosios vestuvės, kunigaikštienė turi pasipuošti “Chanel” konkurentų “Christian Dior” drabužiu.
Siekiant užtikrinti Grimaldi dinastijos – vienos seniausių Europoje – tęstinumą, net buvo pakeista konstitucija – tam atvejui, jei Albertas niekada nesusilauktų įpėdinio. Kunigaikštis prisipažino, kad turi du nesantuokinius vaikus, tačiau sostą galėtų paveldėti tik teisėtoje santuokoje gimęs palikuonis.
33 metų Charlene interviu yra pareiškusi, kad norėtų susilaukti vaikų.
Pastarosiomis dienomis sklandė gandai, kad atsirado ir trečias jo nesantuokinis vaikas, o Charlene kelios dienos prieš vestuves dėl to esą bandė jas atšaukti ir grįžti į PAR.
Rūmai šiuos pranešimus paneigė ir pavadino juos “bjauriais gandais”, kuriuos išprovokavo pagieža ir pavydas. Tačiau privačiai Monako pareigūnai puse lūpų pripažino, kad Albertui tikriausiai teks atlikti tėvystės tyrimą, kurio pareikalavo viena moteris, teigianti pastojusi nuo kunigaikščio.