Šį mėnesį bus skelbiamas tarptautinis konkursas penkių naujų Laisvųjų ekonominių zonų (LEZ) valdymo bendrovėms atrinkti. Akmenės, Šiaulių ir Marijampolės LEZ įsteigtos 2011 m. gruodį, o Kėdainių ir Panevėžio – šių metų kovą. Tikimasi, kad iki metų pabaigos atrinkus valdytojus nauji LEZ pradės veiklą ir aktyvią investuotojų paiešką.
Viešosios įstaigos „Investuok Lietuvoje“ Projektų valdymo departamento direktorius Tadas Jagminas tvirtina, kad kai kurios savivaldybės – Panevėžio, Kėdainių – LEZ teritorijoje jau įrengusios infrastruktūrą, Šiauliai tai planuoja daryti artimiausiu metu. Kai kurios savivaldybės jau suradusios ir investuotojų. Panevėžio miesto savivaldybės Ekonomikos ir turto valdymo skyriaus vyresnioji specialistė Daina Pilkauskienė teigia, kad savivaldybė Panevėžio pramoniniam parkui, kurio pagrindu kuriama LEZ, suradusi keturis investuotojus. Jei LEZ operatorius pasirašys su jais sutartį, bendra investicijų suma siektų 113 mln. Lt. Vieną investuotoją jau suradusi ir Kėdainių savivaldybė.
Pasak T.Jagmino, naujosios LEZ jau viešinamos ir užsienyje ieškant investuotojų. „Be jokios abejonės naujos LEZ prisidės prie naujų investicijų pritraukimo, nes jos kuriamos prie pramoninių miestų, kur yra tiekėjų bazė, gamybos centrai. Kuriant šias naujas LEZ kartu siekiama skatinti regionus“, – sakė T.Jagminas.
Priminsime, kad šiuo metu Lietuvoje veikia dvi LEZ – Klaipėdoje ir Kaune. Klaipėdos LEZ yra lyderė ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Ūkio ministerijos duomenimis, šiuo metu Klaipėdos LEZ veikia apie 20 investuotojų, sukurta apie 930 naujų darbo vietų.
Kauno LEZ teritoriją sudaro 534 ha, iš jų apie 340 ha priklauso privatiems asmenims – kai kuriuose privačiuose sklypuose pradėta paėmimo visuomenės poreikiams procedūra. Šiuo metu zonoje veikia 12 investuotojų, sukurta apie 300 naujų darbo vietų.
Džiugu, kad ir Panevežys http://www.pfez.lt/ rado investuotojų.