2011 Birželio 11

Nedalyvavę balsavime turės pasiaiškinti

veidas.lt

BFL

Nedalyvavę balsavime dėl parlamentaro Evaldo Lementausko neliečiamybės Seimo konservatorių frakcijos nariai turės pasiaiškinti partijai, teigia premjeras Andrius Kubilius.

“Mes šį klausimą jau svarstėme ir partijos Prezidiume, ir frakcijoje. Iš tikrųjų iš frakcijos narių posėdyje neturėjo galimybės dalyvauti 10 narių, 35 dalyvavo. Tie 10 narių turės paaiškinti partijos kolegoms, kodėl jie tame posėdyje nedalyvavo”, – žurnalistams šeštadienį sakė Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas.

Vykstančiame TS-LKD Tarybos posėdyje europarlamentaras Vytautas Landsbergis kritikavo Seimo narius konservatorius dėl esą neaktyvaus jų vaidmens sprendžiant svarbius klausimus. Be to, jis piktinosi, kad frakcija netinkamai pasirodė ir reagavo balsavimuose dėl Krikščionių partijos frakcijos atstovo Aleksandro Sacharuko ir dėl Mišriai grupei priklausančio, buvusio partijos “Tvarka ir teisingumas” atstovo Evaldo Lementausko.

“Teisingumas prašė leisti užbaigti kyšininko bylą, kad Seimas neatrodytų tokių veikėjų prieglobstis, stogas ir tolesnės kyšininkavimo veiklos laukas. Ne, Seimas suteikė stogą, pridengė, susimurkdydamas pats, neprasčiau už latvių Seimą. Mes dalyvavome ir neapgynėme aukščiausios valstybėje institucijos prestižo”, – piktinosi E. Lementausko istorija europarlamentaras.

Gegužės pradžioje Seimas neleido E. Lementausko patraukti baudžiamojon atsakomybėn, todėl Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas negalėjo nagrinėti baudžiamosios bylos dėl papirkimo. Už tai, kad E. Lementausko imunitetas būtų panaikintas, balsavo 68 parlamentarai, prieš nebuvo nė vieno, keturi balsuodami susilaikė. Norint panaikinti imunitetą, reikia, kad tokį sprendimą palaikytų ne mažiau kaip 71 Seimo narys.

A. Kubilius tvirtino, kad konservatoriams yra sunku dirbti parlamente, neturint ryškios daugumos.

“Turiu pasakyti, kad tikrai mums nėra lengva, turint tik 46 frakcijos narius, pasiekti, kad sprendimai, tokie, kokių mes kaip partija norime, būtų priimti, bet galiu taip pat pasakyti, kad tikrai labai daug sprendimų, nepaisant to, kad Seime neturime ryškios daugumos, mes sugebame priimti”, – tikino konservatorių vadovas.

Atsakydamas į europarlamentaro žodžius, premjeras kalbėjo, kad V. Landsbergis visada partijos renginiuose išsako kritiką partijai.

“Partijos politikos komiteto pirmininkas, kaip paprastai, Tarybos posėdžiuose visada išsako kritinių pastabų, grįžęs iš Briuselio, Strasbūro. Jam tai būna proga išsakyti savo nerimą dėl kai kurių labai konkrečių dalykų”, – kalbėjo premjeras.

“Kartais tenka pasakyti, kad prof. V. Landsbergis ne visada žino visas detales mūsų veiksmų ir čia būna gera proga Taryboje tas detales atšviežinti ir atnaujinti”, – sakė konservatorių pirmininkas.

Piktų europarlamentaro žodžių sulaukė ir esą netinkama kova su korupcija, esą nerodoma viešai, kad ne dėl konservatorių kaltės darbai stoja. Su tuo A. Kubilius nesutiko, esą padaryta daug kovojant su korupcija.

“Kovoje su korupcija esminis persilaužimas, įgyvendintas mūsų politine valia, daugeliui priešinantis, buvo pasiektas pradedant didžiules pertvarkas ir energetikoje, nes mes visų pirma turime įveikti sisteminės korupcijos esminius dalykus. Energetika yra iš esmės išvaduota iš oligarchinių tendencijų, nuo ko ji buvo absoliučiai priklausoma visus 20 metų”, – kalbėjo premjeras.

“Antras dalykas yra tas, kad pertvarkyti viešieji pirkimai. Trečias dalykas – sutvarkyti Europos Sąjungos pinigų skirtumas. Ketvirtas dalykas – eina iš tikrųjų labai stipriai ir efektyviai į priekį kova su šešėline ekonomika kontrabanda ir kitais dalykais”, – vardino ministras pirmininkas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...