Seimas antradienį neleido Evaldo Lementausko patraukti baudžiamojon atsakomybėn, todėl teismas negalės tęsti jo baudžiamosios bylos nagrinėjimo.
Už tai, kad dėl papirkimo teisiamo E. Lementausko imunitetas būtų panaikintas, balsavo 68 parlamentarai, prieš nebuvo nė vieno, keturi balsuodami susilaikė.
Balsuojant nedalyvavo Darbo partijos parlamentarai, dauguma partijos “Tvarka ir teisingumas”, Krikščionių partijos, Liberalų sąjūdžio frakcijos narių.
Pagal Seimo statutą, be Seimo sutikimo parlamentaras negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė. Už imuniteto panaikinimą turi balsuoti ne mažiau kaip 71 Seimo narys.
Į Seimą po savivaldos rinkimų vietoj “tvarkiečio” Remigijaus Ačo atėjęs E.Lementauskas teisiamas dėl papirkimo. Jo baudžiamoji byla nuo 2008 metų nagrinėjama Vilniaus miesto 1-ajame apylinkės teisme.
Prieš balsavimą Seime E. Lementauskas teigė tapęs provokacijos auka. Jis neigę davęs ir siūlęs kyšį Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariui Vidui Urbonavičiui.
Jis teigė, kad V.Urbonavičius jį, tuometinį sostinės vicemerą, persekiojo devynis mėnesius, “kviesdamas į susitikimus, užsirašydamas į priėmimus”, provokuodamas siūlyti kyšį.
Kalbėdamas apie 50 tūkst. litų, kuriuos, baudžiamosios bylos duomenis, E. Lementauskas esą paliko V.Urbonavičiaus buto vonioje, jis tvirtino, kad tai sufabrikuota istorija. Anot politiko, bute, “kuriame buvo pilna mikrofonų ir kamerų”, niekas neužfiksavo nei papirkimo, nei pinigų, nes esą staiga išsikrovė kameros baterija.
E. Lementausko teigimu, jo DNR nerasta V.Urbonavičiaus vonioje, kur neva paliko pinigus.
“Išklausėme angelo kalbos, kurį, matyt, reikės tuoj skelbti šventuoju”, – po E. Lementausko kalbos ironizavo konservatorius Kęstutis Masiulis.
Tuo metu buvęs teisėjas Konstantas Ramelis teigė negalįs agituoti, kad nebūtų panaikinta kolegos teisinė neliečiamybė, tačiau pranašavo, kad būtų paskelbtas išteisinamasis nuosprendis.
Prokurorams antradienį žodis nebuvo suteiktas. Anksčiau generalinis prokuroras Darius Valys, kreipęsis į Seimą dėl parlamentaro E. Lementausko teisinės neliečiamybės panaikinimo, teigė, kad būdamas Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariu, sostinės vicemeru šis politikas kitam savivaldybės politikui iš viso siūlė 0,5 mln. litų kyšių. V. Urbonavičiaus už pinigus neva prašyta nebalsuoti už interpeliaciją tuometiniam merui J.Imbrasui, vicemerui E. Lementauskui, palaikyti kitus valdančiosios daugumos sprendimus.