Tai reglamentuojantis Užimtumo rėmimo įstatymo pakeitimas šiandien užregistruotas Seime.
Pasak parlamentaro, rengti įstatymo pakeitimus paskatino išaiškėjusi ydinga praktika įmonėse, kai pasinaudojus įstatymų nuostatomis, nepagrįstai piktnaudžiaujama darbo biržos subsidijomis. O dabar galiojantis reglamentavimas nenumato jokių saugiklių, kad būtų išvengta tokių situacijų.
Įdarbinimas subsidijuojant – tai priemonė socialiai pažeidžiamoms asmenų grupėms, kuri skirta padėti įsitvirtinti darbo rinkoje arba įsidarbinti, o sunkią negalią turintiems – sudaryti specialias sąlygas išlikti darbo rinkoje. Darbo birža už kiekvieną tokį įdarbintą asmenį numatytą laikotarpį kas mėnesį moka tam tikro dydžio atlyginimo subsidiją.
Pastaruoju metu vis dažniau pasitaiko atvejų, kai vos pasibaigus laikotarpiui, už kurį apmoka darbo birža, įmonė darbuotoją atleidžia, o jam vėl užsiregistravus darbo biržoje įdarbina į tą pačią darbo vietą ir toliau gauna jo darbo užmokesčio kompensaciją.
„Sulaukiau skundo, kai žmogui, atėjusiam į pokalbį dėl darbo, buvo tiesiai į akis pasakyta, kad jis net nesitikėtų įsidarbinti. Kadangi darbą gaus darbo biržos subsidijuojamas asmuo, kuris jau dirbo šioje įmonėje pusę metų ir įgijo reikiamos patirties. O atleistas jis buvo tik dėl to, kad vėl užsiregistruotų darbo biržoje ir toliau „neštų“ kompensaciją į įmonę.“- pasakojo E. Jurkevičius.
Priėmus E. Jurkevičiaus siūlomas pataisas, darbdaviai nebegalės piktnaudžiauti ir kompensacijas gaus tik įstatyme numatytą laikotarpį, o po jo darbuotojui algą mokės jau iš savo kišenės.