2011 Rugsėjo 08

Nidoje – vaikų animacinio filmo ,,Kuršių sakmės“ premjera

veidas.lt

Rugpjūčio 28 dieną Nidoje įvyko vaikų sukurto animacinis filmo „Kuršių sakmės“ premjera. Jo kūrėjai – Animacijos mokyklos dalyviai, kurių kūrybos procesui šiemet vadovavo žinomi Lietuvos ir Latvijos animacinio kino kūrėjai Jūratė Leikaitė-Aškinienė, Valentas Aškinis, Ilja Bereznickas ir Nilsas Skapans.

Ši mokykla – trečius metus Nidoje vykstančio kino festivalio ,,Baltijos banga“ dalis.

Į premjerą Nidos turimo ir kultūros informacijos centre „Agila“ jaunuosius animacinio filmo kūrėjus atlydėjo jų šeimos nariai. Apžiūrėję piešinių parodą, visi susirinko į kino salę. Pasibaigus filmui, vaikai, kaip ir dera tikroje premjeroje, užlipo ant scenos nusilenkti žiūrovams. Kiekvienas iš kūrėjų gavo kompaktinę animacinio filmo „Kuršių sakmės“ plokštelę ir Animacijos mokyklos diplomą, pasirašytą vadovų.

Rugpjūčio 23–26 dienomis veikusioje Animacijos mokykloje susirinko daugiau nei trisdešimt vaikų. Kai kurie iš jų – čia jau ne pirmi metai. O ir tėvai, pažiūrėję kaip jų atžalos dirba, patys labai norėjo dalyvauti joje.

„Tęsiant tradiciją, filmo tema vėl pasirinkta jūra. Scenarijų parašėme pagal grupės ,,Giedružė“ kompaktinėje plokštelėje ,,Iš trijų rytų vėjužis pūtė“ papasakotas sakmes ir dainas. Lietuvių liaudies sakmių veikėjus – Bangpūtį, Vėjopūtį ir kitus – filme piešėme pagal Raganų kalne esančias medines skulptūras, įvairių tautodailininkų darbus. Tačiau kūrybos proceso metu scenarijus buvo iš dalies keičiamas, vaikams siūlant savo kūrybines idėjas. Rezultatas – 13 minučių trukmės filmas „Kuršių sakmės“, turtingas animacijos išraiškos formų: nuo pieštinių iki lėlinių personažų. O fone skambančios ,,Giedružė“ dainos ir net viena latviška dainelė puikiai dera su žaismingais ir nevienalyčiais filmuko personažais. Ne vienam sunku patikėti, kad šis animacinis kūrinys gimė taip greitai“, – sako vienas iš festivalio „Baltijos banga“ organizatorių Valentas Aškinis.

Šiemet vaikai kūrė dvejose erdvėse. Galerijoje-menų studijoje, įsikūrusioje viešbutyje „Jūratė“, su mažaisiais animatoriais piešė Ilja Bereznickas, legendinio animacinio filmo ,,Baubas“ kūrėjas. Neringos meno mokykloje vyresni vaikai dirbo su vadovais Jūrate ir Valentu Aškiniais. Jūratė Leikaitė-Aškinienė – Lietuvos etninės kultūros puoselėtoja, ,,Sidabrinės gervės“ laimėtoja už naujausią animacinį filmą ,,Kaip Laima lėmė“. Valentas Aškinis – animacinių filmų festivalio ,,Tindirindis“ įkūrėjas ir vadovas. Iš Latvijos atvykęs lėlių animacijos atstovas, dailininkas ir režisierius Nilsas Skapans supažindino vaikus su lėlinės animacijos kūrimo būdu, technika, technologija. Kaip pasakojo V. Aškinis: ,,Tai – ne įprastas muzikinis-animacinis klipas, o filmas su savo siužetu, todėl teko nupiešti daug veikėjų, kurie pasakoja istoriją. Vaikai sunaudojo visus turimus pieštukus ir dažus, tad reikėjo panaudoti visą savo išradingumą, kad pabaigtų sugalvotus personažus – jūreivius, undinę ir net ešeriuką raudonsparnį“.

Vaikų sukurtą filmuką galite pasižiūrėti čia: http://www.youtube.com/watch?v=qVbtMEpiDNc

Apie festivalį „Baltijos banga“ ir Animacijos mokyklą:

„Baltijos banga“ – vienintelis tarptautinis trijų Baltijos šalių filmų festivalis, kurį rengia Lietuvos kinematografininkų sąjunga kartu su Nidos kultūros ir turizmo informacijos centru „Agila“, bendradarbiaudami su Neringos miesto savivaldybe bei Latvijos ir Estijos kinematografininkų sąjungomis.

Festivalio metu tradiciškai veikia vaikų ir jaunimo Animacijos mokykla. Ši iniciatyva pasiteisino: 2009 metais vaikai sukūrė animacinį filmą ,,1000 Nidos akimirkų“, 2010-aisiais – ,,Baltija jungia (arba Nauji Jūratės ir Kastyčio nuotykiai. Vamzdžio nugalėjimas)“.

 

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...