„Veidas“ šįkart uždavė du klausimus, kuriuos sieja nebent tai, kad klausiama apie asmenybių vaidmenį. Šiek tiek daugiau nei trys ketvirtadaliai atsakiusiųjų abejoja, ar tiesiogiai išrinkti merai pagerins savivaldybių darbą. Iškart kyla kitas klausimas – kam reikia tų tiesioginių rinkimų, jeigu jų nauda abejotina? Nebandant pratęsti jau ne vienerius metus trunkančių diskusijų – reikalas juk nuspręstas – vertėtų pasakyti, kad tiesioginiai rinkimai didina rinkėjų savivertę. Netgi šuoliškai didina, o tai ne toks jau menkas dalykas, kada gerovė tikrai nedidėja šuoliškai.
Klausimas apie Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, be abejo, kilo todėl, kad jis buvo kažkur išnykęs maždaug nuo kovo 6 d. iki 16 d. Didžioji dalis atsakiusiųjų (66 proc.) mano, kad jam pasitraukus agresyvi Rusijos užsienio politika nepasikeistų. Vėlgi kyla klausimas, kas lemia Rusijos veiksmus, jeigu jų nelemia tas, kuriam toje šalyje priskiriama didžiausia galia ir įtaka? Pripažinkime, kad „kolektyvinis Putinas“, kurio ribos gali išsiplėsti vos ne iki visų Rusijos piliečių (dabar jam pritaria 85 proc. rusų), – šiek tiek sudėtingesnė teorija nei paprastas teiginys, jog V.Putinas – diktatorius.
Ar tiesiogiai išrinkti merai pagerins savivaldybių darbą? (proc.)
1 Manau, kad pagerins 15,6
2 Abejoju 76,2
3 Apie tai negalvojau 8,2
Ar pasitraukus V.Putinui, jūsų nuomone, pasikeis agresyvus Rusijos užsienio politikos kursas? (proc.)
1 Taip 23,2
2 Ne 66,0
3 Apie tai negalvojau 10,8
Šaltinis: „Veido“ užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime Consulting“ 2015 m. kovo 12-15 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į „Veidą“ būtina.