2010 Rugpjūčio 25

Oda ir plaukai

Oda ir plaukais rūpinamės naudodamos pievų gėles

veidas.lt

Jaukiai sėdėdama paskutinį vasaros mėnesį pievelėje patyrinėkite tai, kas joje auga. Smulkios pievų gėlės ar žolelės gali dovanoti jums grožio ir sveikatos.

Saulėtoji medetka saugo nuo saulės

Jei savajame sode dar neauginate medetkų, pasirūpinkite jų sėklomis bent kitiems metams. Mat šios mažos auksinės gėlelės – vienos naudingiausių sodo augalų grožiui ir sveikatai!

  • Medetkų paslaptis – flavonoidų gausa. Augalui tai tik geltoną ar oranžinę spalvą suteikiantys pigmentai, o žmogui – veiksmingos gydomosios medžiagos. Pastaruoju metu itin atidžiai tiriami mokslininkų flavonoidai taikomi medicinoje ir kosmetologijoje, juos siekiama panaudoti net vėžiui gydyti. Būdami augaliniais antioksidantais, jie kovoja su laisvųjų radikalų daroma žala žmogaus organizmui, didina atsparumą radiacijai ir saugo nuo neigiamo saulės poveikio. Medetkų ekstraktas veikia ir kaip natūralus ultravioletinių spindulių filtras.
  • Medetkos esti vertinamos, nes turi raminamųjų, gydomųjų savybių, pasižymi uždegimą slopinamuoju poveikiu. Taigi pažeistai ir sudirgintai odai tinkamiausi preparatai su medetkomis. Kremas, kurio sudėtyje yra medetkų, puikiai nuramins saulėje nudegusią odą, sumažins paraudimus, o losjonai – sutrauks poras ir atgaivins. Medetkos skatina odą atsinaujinti, todėl jos naudingos, kai norima sumažinti ar pašalinti randus, strijas bei pigmentines dėmes.

Trapi gėlelė – trapioms vietoms

Švelniųjų rugiagėlių ekstraktas veikia odą ypač švelniai, todėl labiausiai tinka delikačiai odos priežiūrai.

  • Jokių pavargusių paakių! Rugiagėlių ekstraktas puikiai tinka odos aplink akis priežiūrai. Preparatai, kompresėliai su rugiagėlėmis mažina akių nuovargį, vokų patinimus ir paraudimus, švelnina akių niežulį. Jie itin veiksmingai šviesina pajuodusius paakius ir žvilgsnis tampa žvalus.
  • Jautriosioms. Švelniai veikiančios rugiagėlės labai tinkamos alergiškai, jautriai ar sudirgusiai odai. Rugiagėlių ekstraktas ramina, švelnina ir drėkina odą, todėl ji atgauna grožį net po sunkių alerginių reakcijų ar bėrimų.
  • Šukuosenos grožiui. Jei norite sustiprinti plaukus, šampūnų sudėtyje taip pat ieškokite rugiagėlių, be to, jos puikiai naikina pleiskanas.

Vasariškos gaivos paieškos

Jei diena pasitaikė itin karšta ir labiau už viską norisi gaivos, ieškokite jos pievoje –  ten, kur auga melisos ir mėtos. Šios žolelės atgaivins ir odą, ir jausmus.

  • Melisa. Ši citrinos kvapo žolė yra vitamino C, eterinio aliejaus ir flavonoidų šaltinis. Veikdamos kartu šios medžiagos užtikrina raminantį, skausmą mažinantį ir antibakterinį poveikį. Melisų ekstraktu galite gydyti tiek menkus odos sudirgimus, tiek ir sunkiai gyjančias žaizdas.
  • Melisų eterinis aliejus nepamainomas riebios odos priežiūrai. Jis sutraukia poras ir mažina riebalų išsiskyrimą, todėl sumažėja inkštirų ir spuogelių. Lygiai taip pat melisų aliejus veikia ir riebią galvos odą. Plaukai ilgiau išlieka švarūs ir žvilgūs. Tereikia įlašinti 2–4 lašus eterinio melisų aliejaus į jūsų įprastą veido kremą, kūno losjoną ar šampūną ir džiaugtis gydomuoju jo poveikiu. Tiesa, ypač karštomis dienomis ir kamuojant troškuliui gryno melisų eterinio aliejaus verčiau vengti, nes jis skatina prakaituoti.
  • Mėta. Jos teikiama gaiva – viena maloniausių. Mat ši žolė akimirksniu atpalaiduoja, nuramina ir atvėsina. Ko daugiau reikia tvankią dieną? O kosmetikos priemonės, kurių sudėtyje yra mėtų, suteikia ir nepakartojamą švaros pojūtį. Mėtos veiksmingai valo veido odą neleisdamos užsikimšti poroms ir galvos odą kartu pašalindamos pleiskanas.

Pati sau kosmetikė

Parduotuvėje pirkta kosmetika su augaliniais ekstraktais – greitas pasirinkimas, tačiau kur kas sveikiau – jos pasigaminti. Todėl išsiruoškite į darželį su pintine ir pažaiskite žolininkę. Juolab kad iš mėtų, medetkų ir rugiagėlių pasigaminti kosmetikos – visai nesudėtinga.

  • Medetkų balzamas. Į kaitinamą ant vandens garų dubenėlį įdėkite šaukštą lanolino. Jam ištirpus, įpilkite pusę puodelio alyvų arba migdolų aliejaus. Gerai išmaišykite ir dar pridėkite aštuntadalį puodelio bičių vaško. Maišydama palaukite, kol masė gerai ištirps, tuomet priberkite sukapotų medetkų lapų ir vainiklapių. Nuimkite mišinį nuo viryklės ir palikite pastovėti nakčiai. Kitą dieną ir vėl pakaitinkite dubenėlį ant garų, kad masė ištirptų. Dabar mišinį galite supilti į tam iš anksto paruoštą indelį. Turėsite puikų raminamąjį kremą žaizdoms bei sudirgusioms odos vietoms tepti. Galite jį naudoti ir kaip balzamą sutrūkinėjusioms lūpoms gydyti.
  • Rugiagėlių nuoviras. Jis tiks tiek odai, tiek plaukams. Užpilkite sausus rugiagėlių žiedus 20 kartų didesniu kiekiu verdančio vandens ir palaikykite. Po kiek laiko nukoškite ir tepkite ant sudirgusių odos vietų. Nuoviras nuramins odą ir sušvelnins alergijas. Jei norite naudoti nuovirą plaukams, nukošusi įpilkite į jį keletą lašų valgomojo acto ir perplaukite plaukus. Tokia procedūra stiprina plaukus ir veiksmingai naikina pleiskanas.
  • Ruošdama rugiagėlių nuovirą nepamirškite, kad kosmetikai ir gydomiesiems preparatams naudojami tik mėlynieji šios gėlės vainiklapiai, o baltieji ir rožiniai išmetami.
  • Mėtų ledo kubeliai. Šviežius ar džiovintus mėtų lapelius užpilkite verdančiu vandeniu ir palikite prisitraukti. Nuovirui ataušus jį nukoškite ir supilkite į ledo formeles. Užšaldykite ir džiaukitės kvapnia gaiva: mėtiniais ledo kubeliais bus malonu pamasažuoti veidą po sunkios dienos. Jie atpalaiduos odą, ją išvalys ir tonizuos, todėl ši atgaus spindesį ir skaistumą, net jei prieš tai ir atrodėte beviltiškai pavargusi.
  • Naudodama mėtų lapelius laikykitės kiekio taisyklės: trys šaukštai šviežių lapelių lygūs šaukštui džiovintų.
Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. onute onute rašo:

    renta priklauso tik Julijai ji uzaugino dvi dukras ir buvo prezidentieni o kristina buvo meiluze sugyventine veliau premjeriene


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...