Europos Sąjungos noras, kad Lietuva priimtų ir įkurdintų šalyje 710 pabėgėlių iš trečiųjų šalių, sutiktas vieningu „Veido“ apklausos dalyvių „ne“. Kitas klausimas, ar pusdevinto procento pritariančiųjų pabėgėlių apgyvendinimui labai norėtų tokius matyti savo kaimynystėje.
Ankstesnės „Veido“ apklausos atskleidė, kad ne baltųjų rasės atstovai ar žmonės, kurių apranga išduoda priklausymą kokiai nors nekrikščioniškai religijai, anaiptol nėra mieli kaimynėliai. Belieka pasidomėti, ar būtų palankiai žiūrima į tokius, kurie laiptinėse kildami liftais ir panašiose situacijose garsiai kalba katalikišką rožinį.
O galimybė veiksmingai išgriebti iš jūros „valčių žmones“, kaip vadinami dabar į Europą plūstantys pabėgėliai, apklaustųjų sąmonėje nėra visiškai palaidota – 29,4 proc. jų mano, kad valstybinės tarnybos dirbo puikiai ar gerai, kai Baltijos vandenyse buvo ieškoma katastrofą patyrusio lėktuvo „An-2“. Pirmas (ir, be abejo, statistiškai neteisingas) įspūdis – tikima, kad Lietuvos gelbėtojai sėkmingai ištrauks maždaug kas trečią pabėgėlį.
Ar Lietuva turėtų priimti pabėgėlius iš trečiųjų šalių?
Taip 8,4
Ne 89,0
Neturiu nuomonės 2,6
Kaip vertinate valstybinių tarnybų darbą, ieškant dingusio lėktuvo Baltijos jūroje?
Puikiai 10,6
Gerai 18,8
Patenkinamai 30,4
Blogai 34,8
Neturiu nuomonės 5,4
Šaltinis: „Veido“ užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime Consulting“ 2015 m. gegužės 28-30 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į „Veidą“ būtina.