2010 Kovo 24

Nėščiųjų apranga

Padori dingstis prisipirkti naujų drabužių – pastoti!

veidas.lt

Laikai, kai kūdikėlio besilaukiančios moterys buvo priverstos rengtis bet ką – svarbu, kad tik tilptų, – jau tapo praeitimi. Šiandien būsimos mamytės nori būti dar ir gražios bei madingos. Taigi kokius drabužėlius pradėjus apvalėti pilvukui reikėtų rinktis, kad būtų ir patogu, ir gražu.

Kur įsigyti ir kaip išsirinkti

Norite to ar nenorite, bet pradėjusios lauktis kūdikėlio savo pamėgtus džinsus ar suknelę būsite priverstos laikinai įkišti giliau į spintą ir teks pasidairyti nėštukėms skirtų drabužių. Tačiau tai tikrai dar nereiškia, kad nuo šiol tapsite nebegraži ar nemadinga. Šiandien būsimoms mamytėms skirtų drabužių pasiūla išties didelė – nuo klasikinio stiliaus kostiumėlių iki tinkamų laisvalaikiui ir net maudymosi kostiumų.

Tiesa, gerokai didesnis pasirinkimas, o ir mažesnė kaina laukia mėgstančių įsigyti prekes internetu nei specialiose parduotuvėse ar turguje. Tačiau šis pirkimo būdas turi ir vieną nemažą trūkumą – prekės negalima pačiupinėti ir pasimatuoti. O tai ypač svarbu renkantis kelnes – jos neturi spausti pilvo (kuris, beje, kiekvienos nėštukės yra kitoks), apačios. Jei taip yra, vadinasi, netinkamas dydis. Dažna mamytė įsitikinusi, kad kelnės vėliau prasitampys. Tačiau specialistai tvirtina, kad tai gali būti laikina – išskalbus jos vėl bus tokios pat, kokios buvo.

Norinčioms slėpti apvalėjančias linijas

Anaiptol ne visos būsimos mamytės nori, kad jų pilvas kristų aplinkiniams į akis, ypač pirmaisiais, vadinamaisiais kritiniais mėnesiais. Kai kurios netgi pradeda nešioti labiau aptemptus drabužius – tai irgi savotiška maskuotė…
X Pirmieji mėnesiai. Specialistai pataria elgtis priešingai – nuo pat nėštumo pradžios vilktis laisvesnes palaidines (ypač tiks parauktos po krūtine ir platesni marškiniai) nei anksčiau ir kelnes pažemintu liemeniu.

X Vėlesni mėnesiai. O ir vėliau tiks laisvesnės palaidinės, tik kelnes geriau rinktis jau paaukštintu liemeniu – taip mažiau išryškinsite apvalėjančias kūno linijas. Lieknumo įspūdį suteikia ir smulkaus rašto audinys.

Jeigu norite paryškinti pilvuką

Kas kita, jeigu norite ne paslėpti, o dar labiau išryškinti apvalėjantį pilvuką. Tačiau ir rinkdamasi aptemptus drabužius nepersistenkite – visų pirma turite jaustis patogiai. O juk vasarą kojos bei rankos neretai dar ir patinsta.
X Jei mėgstate kelnes, jas rinkitės pažemintu liemeniu. Tik specialistai įspėja – neretai paaugus pilvui jos pradeda spausti jo apačią, o paplatintos kelnės pradeda smukti.

X Jei nenorite atsisakyti savo iki nėštumo pamėgtos palaidinės, tai ir toliau nešiokite ją į sveikatą. Bet tam, kad nevaikščiotumėte pliku pilvu, kurio senoji palaidinė nepajėgs uždengti, įsigykite norimos spalvos ir margumo pilvo juostą, kuri dar ir maloniai aptemps bei prilaikys pilvuką, palengvins nugaros raumenų įtempimą, taip apsaugodama nuo strijų. Pilvo juosta yra vieno dydžio, kurio užteks visą nėštumą. Kokio dydžio rinktis, priklausys nuo jūsų iki nėštumo nešiotų drabužių dydžio. Pavyzdžiui, nešiojusioms 34–38 dydį (dydžiai europinio standarto) tinkamiausias juostos dydis S/M. Jei jūsų pilve gyvena ne vienas, o du kūdikėliai, patariama rinktis vienu dydžiu didesnę juostą, negu reikėtų, jeigu lauktumėtės vieno mažylio.

Viskas “spec.” – net ir po apačia…

Kad nesmuktų pėdkelnės

Jei ne vasara – be pėdkelnių išsiversti taip pat bus sunku. Ir nėštumo pabaigoje įprastos pėdkelnės, net ir didesnės keliais dydžiais, vargu ar padės.

  • Pėdkelnės be kompresijos reguliuojamos sagutėmis, todėl puikiai priglunda prie didėjančio pilvo. O kainuoja nuo 16 Lt.
  • Pėdkelnės su kompresija ne tik reguliuojamos pagal pilvo dydį, bet ir jose esanti kompresija dar apsaugo nuo patinimo, kapiliarų išsiplėtimo, venų varikozės. Tačiau kainuoja gerokai brangiau – apie 70 Lt.

Apatinės kelnaitės prilaikys “arbūziuką”

Kai pilvas pradeda sparčiai didėti, rekomenduojama užbėgti už akių strijų atsiradimui ir įsigyti pilvą prilaikančių priemonių. Nemėgstančioms specialių elastinių diržų ar korsetų puiki išeitis – specialios apatinės kelnaitės

  • Nėščiosioms skirtos pačios paprasčiausios apatinės kelnaitės primena įprastas apatines kelnaites, tik paprastai yra paaukštintu juosmeniu. Na ir, žinoma, jos truputį brangesnės.
  • Besiūlės kelnaitės yra tvirtos, ypač gerai priglunda, o svarbiausia – nespaudžia, nes pagamintos taikant vadinamąją besiūlę technologiją. Tiesa, šios kelnaitės kelis kartus brangesnės, bet juk ir patogesnės.
  • Kelnaičių su juostele  mėgėjoms net ir nėštumo metu nebūtina jų atsisakyti – yra gaminamos virvelinės kelnaitės ir nėščiosioms. Tačiau medikai “stringų” nešioti nerekomenduoja.
  • Kelnaitės su tampria pilvą prilaikančia juosta – tarpinis variantas tarp kelnaičių ir diržo. Juosta gali būti tvirtinama kelnaičių išorėje (tokios patogesnės) arba kelnaičių viduje (tokios atrodys gražiau). Kainuoja apie 60 Lt.

Liemenėlė pravers ir po gimdymo

Nėštumo metu jums nebetiks ir sena liemenėlė – dažniausiai ji padidėja maždaug dviem dydžiais ir bus didžiausia likus keturioms–šešioms savaitėms iki gimdymo. Taigi naujoji liemenėlė turėtų būti patogi, tvirta, elastinga, jos kaušeliai – gilūs, uždari ir be vielučių, o petnešėlės plačios. Beje, kuo kaušeliai didesni, tuo elastingesnės turi būti petnešėlės.

  • Jei liemenėlę pirksite dar nėštumo pradžioje, rinkitės tokią, kuri būtų gera užsegus ją labiausiai nuo krašto nutolusiu kabliuku, kad vėliau, dar labiau padidėjus krūtinei, liemenėlę būtų galima atlaisvinti.
  • Jei nėštumo pabaigoje liemenėlės kaušeliai bus dar tinkami, tačiau liemenėlė verš, neskubėkite pirkti kitos – galite įsigyti specialių užsegimą pailginančių detalių su kabliukais.
  • Jei ketinate liemenėlę naudoti dar ir po gimdymo, kol maitinsite mažylį, rinkitės patogiai atsegamą. Populiariausios – ties petnešėlėmis atsegamais kaušeliais, kurie leidžia be vargo atidengti krūtį. Kur kas mažiau populiarios – atidengiamos užtrauktuku kaušelių apačioje, nes užtrauktukas gali spausti.

Perkant svarbu žinoti

  • Jeigu į savo senuosius drabužius jau nebetelpate, o naujieji dar atrodo per dideli, galite įsigyti “pirmųjų mėnesių dirželį”, kuris tvirtinamas prie jūsų turimų senų kelnių diržo kilpučių, ir šios nebesmuks. Dirželis kainuoja 20 Lt.
  • Pirkdamos drabužius nėštumo pradžioje turėkite omeny, kad jūsų pilvas ir klubų apimtis dar gerokai padidės. Todėl svarbu, kad drabužių dydis būtų reguliuojamas perkeliamomis sagomis, praplatinimais. Antraip nėštumo pabaigoje gali tekti pirkti kitus.
  • Drabužius rinkitės natūralių ir minkštų medžiagų, pavyzdžiui, lino, šilko, medvilnės, vilnos, kad nealergizuotų jūsų jautresnės tapusios odos, nebent esate alergiška natūraliems pluoštams.
  • Kuo apatiniuose drabužiuose daugiau elastano, tuo jie bus patogesni ir geriau prisitaikys prie kūno linijų. 
Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...