Česlovas Juršėnas
TRYS KLAUSIMAI Česlovui Juršėnui, Seimo Pirmininko pavaduotojui
VEIDAS: Ką dar turėtų nuveikti šios kadencijos Seimas šiandien prasidedančioje paskutinėje savo sesijoje?
Č.J.: Siūliau rinkimų kampanijos metu rengti kuo mažiau posėdžių ir spręsti tik būtinus klausimus – prezidentės vetuotus įstatymus, tarptautines sutartis, kurių negalima atidėlioti, eurointegracinius įstatymus ar jų pataisas. Žinoma, yra užsilikusių projektų, kuriuos turėsime svarstyti, pavyzdžiui, pensijų, Seimo darbo reglamentavimo. Pagal Konstituciją iki spalio 17 d. Seimui turi būti pateiktas 2013 m. biudžeto projektas, jį taip pat reikės pradėti nagrinėti.
Vakarų šalyse rinkimų kampanijos metu parlamentų posėdžiai visai nerengiami. Pagal mūsų teisinę bazę, Seimo nario atostogos nenumatytos, o Seime bus tokia pat rinkimų kampanija, tad kam pagrindinę valstybės tribūną ir garsiausią mikrofoną leisti išnaudoti ne pačioms konstruktyviausioms kalboms.
Vakaruose parlamentai prieš pat rinkimus neposėdžiauja ir dėl to, kad nekorektiška nueinančiam parlamentui bandyti priiminėti įstatymus, kurie, tikėtina, būsimam nepatiks ir jis tuoj pat turės juos keisti. Bet, manau, tokių bus bandoma priimti ir paskutinėje šios kadencijos Seimo sesijoje.
VEIDAS: Prezidentė kaip tik kritikavo, kad Seimai dvejus metus griauna, ką padarę jų pirmtakai, o paskui dvejus imasi, bet nespėja baigti naujų.
Č.J.: Seimą renka tauta ir, jei ji suteikia kitokį mandatą, jį reikia vykdyti. Žinoma, norisi, kad būtų pagrindinių klausimų, ypač užsienio politikos, tęstinumas, ir tai išlaikome nuo pat 1990 m. Bet jei tauta išrenka kitos pakraipos Seimą, ji duoda mandatą kitaip veikti, kitaip spręsti socialinius ekonominius klausimus, vadinasi, kaip tautos valią vykdanti naujoji tautos atstovybė Seimas turi veikti kitaip. Toks parlamentinės respublikos principas.
VEIDAS: Tai paskutinė ne tik šios kadencijos, bet ir Jūsų sesija. Vienintelis parlamente be pertraukos dirbate nuo pat 1990 m. Ko būsimam Seimui patartumėte pasimokyti iš ankstesniųjų?
Č.J.: Pagrindinis dalykas yra kantrybė derinant pozicijas. Reikia siekti priimti įstatymus, kuriems pritartų kuo daugiau frakcijų, partijų ir tuo pačiu būtų plačiau atstovaujama tautos nuomonei. Reikia tartis su oponentais, juos gerbti, nes demokratija ir yra ten, kur gerbiamos mažumos, opozicijos teisės. O aš pats vis tiek be Seimo negalėsiu, tad čia dar maišysiuosi.
C,JURSENAS TIKRAS POLITIKAS IR DAUG LAIKO PREIS ,KAD TOKS ATSIRASTU,NES BUVO TOLERANTISKAS,NEVEIDMAINIS,NE VAGIS,JUMORA PIIMDAVO BE JOKIO KERSTO,MUSU POLITIKAMS TO LABAI TRUKSTA.IS SOCIALDEMOKRATU GERBIU ZAKARI,SIULINCIAU JI REITINGUOTI ,KAS BALSUOS UZ SOCIALDEMOKRATUS,SIS JEI BUS ISRINKTAS I SEIMA STENGSIS IGYVENDINTI SOCIALDEMOKRATU RINKIMINI SUKI.
Sakot kanrtybes,kas 5-tas Lietuvos gyviantojas gyviana skurdia.
Na bet tamsta,isokias i kostima pasiuta ne is maiso.
As cia taip krotestiskai.