Seimas
Per dvidešimt metų dar nė karto nepavyko apsieiti be Seimo sesijos pratęsimo ar neeilinės sesijos. Birželio 30 d. turinčiai pasibaigti šiai pavasario sesijai, atrodo, taip pat nelemta tilpti į Konstitucijos numatytus rėmus, kad ir kaip bandyta šturmuoti darbotvarkes posėdžiaujant net penktadieniais.
Tiesa, šįsyk planuojama sesiją pratęsti dviem dienoms, kas būtų savotiškas rekordas. Tikimasi, kad tiek papildomo laiko turėtų užtekti priimti degantiems savivaldos rinkimų, apskričių, Saulėlydžio komisijos pasiūlytų valstybės įstaigų reorganizacijos, pilietybės įstatymų projektams. “Gal kai kurių dalykų bus atsisakyta, nes yra ginčytinų klausimų. O jei bus per daug užsiginčyta, neišgelbės nei diena, nei dvi”, – iš patirties žino vienintelis visų kadencijų parlamentaras, Seimo vicepirmininkas Česlovas Juršėnas. Beje, jau planuojama, kad rugsėjo pradžioje parlamentarams teks susirinkti į neeilinę sesiją.
Pagal Konstituciją Seimas kasmet renkasi į dvi eilines – pavasario ir rudens – sesijas: pavasario prasideda kovo 10 d. ir baigiasi birželio 30 d., rudens prasideda rugsėjo 10 d. ir baigiasi gruodžio 23 d. Gal reikėtų ir Konstitucijoje įteisinti tai, kas egzistuoja de facto – sesijas padaryti ilgesnes? “Konstitucijos nereikia keisti – reikia geriau dirbti, mažiau ginčytis.
Antra vertus, parlamentas tam ir yra, kad būtų ginčijamasi. Toks demokratijos paradoksas – demokratija kainuoja ir pinigus, ir laiką”, – mano Č.Juršėnas, primindamas, kad sesijas pratęsti ar šaukti neeilines numatyta pačioje Konstitucijoje.