Rinkimai
Parlamente esančios partijos nesuinteresuotos Lietuvoje įdiegti galimybės rinkėjams balsuoti internetu – jos startą Seime sustabdė tiek praėjusios, tiek šios kadencijos parlamentarai (nors estai internetu balsuoja jau keletą metų).
Visiškai aišku, kad internetu dar negalėsime balsuoti ir per 2012 m. Seimo rinkimus: kai tokiai naujovei pritaria parlamentas, ją įdiegti trunka dar bent porą metų.
Informacinės visuomenės plėtros komiteto direktorius Valdas Kišonas sako, kad jau dviejų sudėčių Seimas nesiryžo taisyti rinkimus reglamentuojančių įstatymų, o be šio žingsnio neįmanomi tolesni konkretūs darbai. Pernai jau net buvo paskelbtas viešasis konkursas techniniam balsavimo internetu projektui sukurti, tačiau jis buvo sustabdytas nė neatplėšus vokų, nes pačioje 2010 m. pabaigoje Seimas neuždegė žalios šviesos šiai naujovei. “Jokių siūlymų, kaip tobulinti projektus, nebuvo pateikta, todėl galima daryti išvadą, kad politikai nėra apsisprendę įteisinti naują balsavimo būdą”, – mano direktorius.
Rezistencijos priežastis atspėti nesunku: internetu naudojasi, taigi ir juo balsuotų, daugiausia jaunesnio amžiaus Lietuvos gyventojai, o jų pasirinkimas sunkiau prognozuojamas nei vyresnių rinkėjų, savo balsais kantriai remiančių vienos ar kitos pusės tradicines partijas. “Partijos mėgina modeliuoti galimą situaciją ir mato, kad balsavimas internetu gali reikšti jų tradicinio elektorato įtakos sumažėjimą”, – mano jau ne vienus metus diskusijoje dėl balsavimo internetu paspartinimo dalyvaujantis Viešosios politikos ir vadybos instituto analitikas Egidijus Barcevičius.
Partinė nomenkjatūra drąsi tik prieš tv ekranus.O šiaip tai gauja bailių,tampoma už virvutės.
Bet tame įstatymo projekte parašyta, kad balsavimas vis tiek vyktų specialioje būdelėje rinkimų apylinkėje, o ne namuose. Nemanau, kad tai pakeistų jaunimo apsisprendimą balsuoti/nebalsuoti, nes čia tau ne feisbuką pasitikrint. Tam, kad pagal šį įstatymą balsuotum internetu, reikia tiek pat pilietinės valios, kiek ir balsuojant “ant popieriaus”.