Nuo balandžio 10 dienos Lietuvoje, kaip ir dar 45 pasaulio šalyse, bus minima Homeopatijos savaitė. Ją organizuoja Pasaulio informavimo apie homeopatiją organizacija (angl. WHAO).
Šių metų Pasaulinės informavimo apie homeopatiją savaitės tema – nevaisingumas. “Šių dienų pasaulyje negalėjimas susilaukti vaikų tampa vis aktualesne problema, o homeopatija, kaip ekologiškas, holistinis, šalutinio poveikio neturintis gydymo metodas, šiuo atveju ypač tinka, nes gydymą gali reikėti tęsti ir laukiantis kūdikio, – teigia gydytoja homeopatė ir ginekologė Daiva Jakubonienė. – Pastaruoju metu dažnai negali pastoti moterys, ilgai vartojusios hormoninius kontraceptikus, arba tos, kurios daug energijos skiria darbui ir karjerai.”
Remiantis PSO duomenimis, išsivysčiusiose šalyse pirminis ar antrinis nevaisingumas nustatomas net kas ketvirtai ištekėjusiai vaisingo amžiaus moteriai. Lygiai taip pat daugėja ir vyrų nevaisingumo atvejų. Pasak D.Jakubonienės, homeopatinis gydymas gali prisidėti įveikiant vaisingumo problemas abiem lytims. Svarbu tai, kad jis neturi šalutinio poveikio, priešingai nei cheminiai vaistai.
Taigi balandžio 10–16 d. kaip tik ir bus bandoma priminti apie homeopatinio gydymo metodo pranašumus: ekologiškumą, saugumą, šalutinio poveikio nebuvimą ir holistinį požiūrį į pacientą. Ilgametis Lietuvos homeopatų asociacijos vadovas doc. dr. Almantas Bagdonavičius džiaugiasi, kad ilgainiui homeopatija Lietuvoje vis labiau populiarėja, Homeopatų asociacijos narių daugėja ir dabar jau yra apie pusantro šimto gydytojų homeopatų. Be to, homeopatija tapo universitetine disciplina, ji dėstoma Lietuvos sveikatos mokslų universitete, taip pat Klaipėdos universitete. Susikūrė daug privačių homeopatinio gydymo įstaigų, daugelis pacientų išmoko pagrindinius homeopatijos principus ir vartoja homeopatinius vaistus. Kartu plečiasi ir tokių vaistų asortimentas.
Pasaulinės informavimo apie homeopatiją savaitės metu Lietuvos gydytojai homeopatai taikys nuolaidas savo pacientams, skaitys paskaitas apie homeopatiją, jos pranašumus ir galimybes visuomenei bei būsimiems sveikatos specialistams.