2011 Rugsėjo 18

Paskolą būstui dažniausiai ima susituokę, vaikų turintys 35-mečiai

veidas.lt


Kada Lietuvos gyventojai subręsta nuosavam būstui? “Swedbank” atliktas tyrimas atskleidė, kad būsto paskolos sutartis dažniausiai pasirašo susituokę (54,6 proc. paskolos gavėjų), turintys vieną ir daugiau vaikų (53 proc.), įgiję aukštąjį išsilavinimą (74 proc.) vilniečiai (39 proc.).

Swedbank” būsto paskolą yra pasiėmę 57 proc. vyrų ir 43 proc. moterų.
“Banko duomenys rodo, kad būstą įsigyjančio lietuvio paveikslas yra gana vient
isas – tai finansiškai apsirūpinęs ir šeimą sukūręs asmuo. Finansinis stabilumas yra vienas pagrindinių aspektų įsigyjant nuosavus namus, todėl vidutinis būsto paskolą pasirašančio asmens amžius yra 35 metai”, – teigia “Swedbank” Finansavimo departamento direktorė Jūratė Gumuliauskienė.
Vilniaus psichoterapijos ir psichoanalizės centro psichologė Vita Čioraitienė teigia, kad apsisprendimą įsigyti būstą lemia ir vienas esminių žmogaus poreikių – saugumo jausmas.
“Lietuvoje yra susiformavęs suvokimas, kad tai, kas bendra, iš tikrųjų niekam nepriklauso. Todėl buto nuoma lietuviams sukelia labai daug streso ir mažina motyvaciją įsikurti pagal savo poreikius. Manau, tai archajiška lietuvių prigimtis – nuo seno buvę žemdirbiai, lietuviai yra sėslūs, prie savo namų prisirišę žmonės, todėl esminį saugumo poreikį jiems suteikia žinojimas, kad namai priklauso būtent jiems”, – teigia psichologė V.Čioraitienė.
Lietuviai finansiškai įsipareigoja vidutiniškai 22 metams ir paskolai skiria vidutiniškai 22 proc. savo šeimos pajamų. “Swedbank” duomenimis, 72 proc. būsto paskolos gavėjų įsigyja butus, 24 proc. – nuosavą namą. Banke “Swedbank” būsto paskolos vidutiniškai siekia 170 tūkst. Lt. Paskolos gavėjai renkasi maždaug 62 kv. m butą arba vidutiniškai 167 kv. m namą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...