Prieš pat Lietuvos pirmininkavimą ES Tarybai sostinėje nutiesti nauji šaligatviai atrodo panašiai kaip senieji, pakloti dar sovietmečiu. Prieš mėnesį sudėtos naujos pigios šaligatvių plytelės jau suskeldėjusios ir ištrupėjusios.
Labiausiai akį rėžia byrančios nekokybiškos plytelės, vedančios nuo Baltojo tilto link Užsienio reikalų ministerijos, kur ir srūva pagrindiniai aukštų pareigūnų bei kitokių užsienio šalių svečių srautai.
Deja, šaligatvių klojėjams tai nė motais. Vilniaus meras Artūras Zuokas šiais šaligatviais taip pat jau keletą savaičių sukinėjasi riedžiu, bet jam ratai nekliūva.
Vis dėlto prie Rotušės aikštės brokas taisomas – dalis raudonų trinkelių paknopstom keičiamos naujomis, nors suskeldėjusios praktiškai visos raudonos trinkelės.
Beje, naujos šaligatvių plytelės sudėtos ir apie 3,8 km gatvių Vilniuje prieš pirmininkavimą perasfaltuotos, kai bankrutuojančiai sostinės savivaldybei Vyriausybė papildomai skyrė 16 mln. Lt. Neoficialiai kalbintų kelininkų ir kai kurių savivaldybių atstovų nuomone, Vilniaus savivaldybės administracija už skubos darbą mokėjo per brangiai. Mat tradiciškai skaičiuojama, kad vienas kilometras asfalto kainuoja apie milijoną litų.
Sostinės meras, paklaustas, kiek gatvių ir šaligatvių tiesimas pabrango dėl to, kad ši paslauga buvo perkama paskubomis, ir kiek būtų buvę galima papildomai nutiesti gatvių bei pakeisti šaligatvių, jei darbai nebūtų buvę tokie skuboti, tikino, jog visi prieš pirmininkavimą atlikti gatvių remonto darbai planuoti dar 2011 m., pagal tuo metu tarybos patvirtintus įkainius. “Todėl darbų planavimo ir atlikimo koeficientas yra 100 proc., jokio nukrypimo ar netikėto lėšų trūkumo”, – įrodinėja A.Zuokas.
Kauno merui Andriui Kupčinskui tokia situacija atrodo labai nemaloni, mat Kaunas gatvėms remontuoti prieš Lietuvos pirmininkavimą ES Tarybai iš centrinės valdžios negavo nė lito, tad duobes lopė iš savo pinigų. Be to, gerokai pigiau.
Iš tikrųjų nusprendusi perasfaltuoti gatves ir nutiesti šaligatvius išmintingiausiai pasielgė Druskininkų valdžia: paskolas ji ėmė ir darbus atliko per krizę, kai statybos įmonių paslaugų įkainiai buvo smarkiai sumažėję, todėl darbai čia atlikti nebrangiai ir kokybiškai.
taip yra ir kitose vietose, kur deda privatininkai: plytelės Vilniuje klojamos brokuotos. Kodėl klojėjai sutinka su tuo ir moka pinigus ,,gamintojams” už nekokybišką prekę. Ar yra plytelėms koks terminas?
Kai b..t tokius “klojėjus” pradės realiai sodinti už grotų su turto konfiskacija, žmonės vaikščios normaliais šaligatviais (po D.Valio atstatydinimo, aišku)!