Politika
Tokią poziciją didžiausios valdančiosios partijos komitetas, kuriam vadovauja europarlamentaras Vytautas Landsbergis, paskelbė po šeštadienį įvykusi posėdžio.
“Ankstyvieji Seimo rinkimai dėl 50 nesusivokusiųjų būtų klaida, nes įtvirtintų priešingą vaizdinį, neva visas Seimas – už sąmoningą klastotoją ir priesaikos Lietuvai laužytoją. Taip nėra”, – sakoma komiteto priimtose nuostatose.
Pasak konservatorių komiteto, pirmalaikiai rinkimai balsuojant dėl Aleksandro Sacharuko mandato atėmimo galėjo būti “papildoma politinė motyvacija” norint sukompromituoti Seimą.
“Seimo valdyba, gindama institucijos kaip visumos prestižą, galėtų nutarti, kad oficialiuose tekstuose minint A.Sacharuko veiklą arba pareigybes Seime būtų rašoma: Seimo narys sulaužęs priesaiką”, – pasiūlė TS-LKD atstovai.
Opozicinė Darbo partijos frakcija, paskelbusi renkanti parašus dėl pirmalaikių Seimo rinkimų, penktadienį pareiškė jau turinti beveik pusšimtį šios iniciatyvos rėmėjų Seime. “Darbiečių” teigimu, taupant valstybės lėšas pirmalaikius Seimo rinkimus galima būtų surengti kartu su savivaldybių tarybų rinkimais, kurie turi vykti kitų metų vasario pabaigoje.
Seimo pirmininkės konservatorės Irenos Degutienės tvirtinimu, už tokį nutarimo projektą nebūtų surinkta pakankamai balsų.
Už tai, kad A.Sacharukas būtų pašalintas iš parlamento, ketvirtadienį balsavo 80 Seimo narių, Linas Karalius – 89 parlamentarai. Norint panaikinti mandatą reikėjo ne mažiau kaip 85 balsų.
Pagal Konstituciją, pirmalaikiai parlamento rinkimai gali būti rengiami Seimo nutarimu, jei už jį balsuotų ne mažiau kaip trys penktadaliai (85) Seimo narių.
Pabandyk parša nuo lovio atplėšti.Geriausiai būtų jei eitų po viena atšaukti.Tai gal po kurio laiko liktų padoresni seimūnai.
Jei koncervai mano , kad rinkimai i seima anksciau laiko – blogai, reiskia reikia taip ir daryti. Kas koncervam blogai – Lietuvai gerai.