Pamatyti, kaip gaminamas alus ilgą laiką buvo galima tik apsilankius alaus daryklose. Nuo šiol susipažinti su alaus gimimu galima ir pasitelkus šiuolaikines technologijas. Tam tereikia kompiuterio ir interneto ryšio.
Apsilankius alaus daryklos „Volfas Engelman“ interneto tinklalapyje galima sudalyvauti pirmojoje Lietuvoje virtualioje ekskursijoje ir pamatyti visą alaus gamybos kelią nuo žaliavų priėmimo iki alaus transportavimo.
Kuriant virtualų turą buvo panaudota trijų dimensijų (3D) technologija, interaktyvios 360 laipsnių apžvalgos panoraminės ir išskleistos panoraminės nuotraukos (pastarąsias galima žiūrėti įvairiais rakursais), filmuota vaizdo medžiaga. Dalis virtualioje ekskursijoje panaudotos vaizdo medžiagos yra iš žinomo režisieriaus Arvydo Baryso dokumentinio filmo apie alaus daryklą. Šis virtualus turas yra unikalus tuo, kad jį kuriant kompleksiškai buvo naudojamos įvairios šiuolaikinės technologijos. Internete tai – pirmasis toks turas po realią gamyklą, kur visus alaus gamybos procesus galima pamatyti tokius, kokie jie yra iš tikrųjų.
„Pagal interneto skvarbą Lietuva yra tarp lyderių, o informacinės technologijos yra tapusios neatsiejama daugelio žmonių gyvenimo dalimi, todėl tikiu, kad virtualus turas po alaus daryklą bus populiarus tarp interneto vartotojų“, – sako V. Meištas, „Volfas Engelman“ generalinis direktorius.
Pasak jo, šiuolaikinės technologijos suteikia visas galimybes tiesiogiai ir atvirai bendrauti su vartotojais, o skaidrumas ir atvirumas turėtų būti neatsiejamas nuo visų verslo įmonių, o ypač gaminančių gėrimus ir maisto produktus.
Tiek virtuali ekskursija po alaus bravorą, tiek sutrumpinta režisieriaus A. Baryso dokumentinio filmo versija yra pasiekiami naujajame įmonės interneto tinklalapyje www.volfasengelman.lt. Iš daugelio kitų interneto svetainių šį išsiskiria unikaliu dizainu, kuris yra pieštas dailininkės.
„Geras alus negimsta be kūrybos, rankų prisilietimo, todėl ir prie interneto svetainės daug darbavosi dailininkės rankos. Norėdami supažindinti visuomene su alaus gamybos procesu stengiamės senus laiko patikrintus dalykus integruoti, sujungti su šiuolaikinėmis technologijomis, priemonėmis. Pavyzdžiui, dailininkės piešiniai interneto tinklalapyje, virtualus turas, kuriame pavaizduotas alaus gamybos procesas, kuris bravore nekinta jau daugelį metų“, – sako V. Meištas.