Praėjusio ketvirtadienio vakarą JAV kariai Afganistane numetė didžiausią nebranduolinę apie 10 tonų sveriančią bombą, vadinamą „visų bombų motina“ („Mother Of All Bombs“, arba „Massive Ordnance Air Blast“ – MOAB).
Taikantis į „Islamo valstybės“ tunelius ir grupuotės narius, esančius Nangarharo provincijos Ačino rajone, šią bombą karinių oro pajėgų ir specialiųjų operacijų pajėgų įsakymu numetė orlaivis MC-130. Tai pirmas kartas, kai šis ginklas, sukurtas dar Irako karo metu, buvo panaudotas mūšio lauke. Didžiulės bombos sprogimo galia prilygsta 11 tonų trotilo.
Toks JAV žingsnis analitikus verčia spėlioti, kad Donaldas Trumpas pajuto dėl savo „ryžtingų veiksmų“ staiga aukštyn šokančių reitingų skonį. Mat amerikiečių palankumas D.Trumpui gerokai išaugo po netikėto jo įsakymo 59 raketomis „Tomahawk“ atakuoti Sirijos oro pajėgų bazę – JAV rinkėjai teigiamai įvertino pasikeitusią D.Trumpo nuomonę, esą JAV neturėtų imtis jokių veiksmų, kad būtų nuverstas Basharas al Assadas.
Šis smūgis daugelio vertinamas ne tik kaip atsakymas Damasko režimui dėl zarino atakos prieš civilius sukilėlių kontroliuojamame mieste Sirijoje, bet ir kaip perspėjimas Šiaurės Korėjai ir net Kinijai. Tokia interpretacija atsirado D.Trumpui savo socialinio tinklo „Twitter“ paskyroje pareiškus, kad JAV pasirengusios spręsti Šiaurės Korėjos „problemą“ ir be Kinijos, jeigu prireiktų.
Priminsime, kad neseniai Jungtinės Valstijos prie Korėjos pusiasalio pasiuntė karinio jūrų laivyno grupę su „Nimitz“ klasės lėktuvnešiu, taip demonstruodamos savo galią, o dar anksčiau D.Trumpas yra grasinęs imtis vienašališkų veiksmų prieš Pchenjaną, jeigu Kinija, vienintelė galinga Šiaurės Korėjos sąjungininkė, nepažabos savo kaimynės branduolinių ambicijų.
Šiaurės Korėja pasmerkė šį „netoleruotinos agresijos“ aktą, esą „milijoną kartų“ pagrindžiantį Pchenjano pastangas užsitikrinti įtikinamą branduolinį atgrasomąjį potencialą.
Nors Šiaurės Korėjoje D.Trumpas dabar vadinamas agresoriumi ir provokatoriumi, pastaruoju metu įvairiomis formomis, įskaitant bombas, demonstruojama kieta jo pozicija amerikiečiams, o dar svarbiau – JAV žiniasklaidai yra labai patraukli.
Interneto svetainėje „project-syndicate.org“ prof. Ianas Buruma rašo, kad net jei JAV oro atakos Sirijoje nepadės išspręsti konfliktų Artimuosiuose Rytuose ir net jei dėl to padėtis tik pablogės, D.Trumpas jau pasiekė svarbią pergalę šalies viduje. Ir dabar žino, ko reikia imtis, kad juo būtų žavimasi kaip iškiliu lyderiu. Pasak I.Burumos, D.Trumpas netikėtai rado geriausią būdą, kaip užsitikrinti, kad jį liaupsintų, – jis ėmėsi karinių veiksmų ir pasiekė didelę pergalę kaip vyriausiasis šalies ginkluotųjų pajėgų vadas.
Vis dėlto ataka prieš oro pajėgų bazę, analitiko teigimu, nėra strategija ir Sirijos pilietinio karo užbaigti nepadės.
Absoliuti Tiesa,kad lietuviai pasvajoja apie kraterį vietoj Kremliaus.Patikėkite manimi!