2011 Rugsėjo 04

Pokeris – nebe pomėgis, o pelningas darbas

veidas.lt

Internetas vieną populiariausių kortų žaidimų – pokerį pavertė pelningu uždarbio šaltiniu. Pasaulyje šiandien gyvena jau ne vienas pokerio milijonerius, iš pokerio uždirba ir vis daugiau lietuvių.

Jie jauni, dažniausiai neturi nė trisdešimties, sportiškai apsirengę, akis slepiantys po akiniais nuo saulės ar kepurėle. Tylūs, susikaupę, beveik nebendraujantys tarpusavyje. Dažnas jų niekur nedirba, nestudijuoja ir nė neketina to daryti, nes pokeris duoda jiems tokias pajamas, kokių negali pasiūlyti joks darbdavys. Ir išsilavinimas čia neturi visiškai jokios reikšmės.
Taip buvo galima apibūdinti pokerio lošėjus iš keturiasdešimties valstybių, rugpjūčio pirmąją savaitę Taline susirinkusius į Europos pokerio turą (EPT) – vieną prestižiškiausių pasaulyje, kurio bendras prizinis fondas siekė daugiau nei milijoną eurų.
Europos pokerio turo lošimai, kuriuose dalyvavo apie tris šimtus žaidėjų, beveik visą savaitę vyko prabangiame Estijos sostinės viešbutyje “Swissotel” įsikūrusiame kazino, juos iš arti stebėjo ir “Veido” žurnalistai.

Dėl pokerio meta darbus

Pagrindinį prizą – 275 tūkst. eurų – Taline laimėjęs šveicaras Ronny Kaiseris yra tipinis šių dienų pokerio lošėjas. Šiam vaikinui, savo išvaizda niekuo neišsiskiriančiam iš kitų bendraamžių, vos 21-eri, jis daug laiko praleidžia žaisdamas pokerį internetu ir iš to uždirba pakankamai daug, kad galėtų niekur nedirbti ir neprašyti tėvų paramos.
“Pradėjau žaisti pokerį internetu aštuoniolikos metų. Man sekėsi, patiko, taip įsitraukiau”, – pasakojo namo į Berną solidų laimėjimą parsivežęs R.Kaiseris. Šveicaras sakė dažniausiai prie kompiuterio praleidžiantis po keletą valandų per dieną, bet kartais neatsitraukiantis ir visą dieną. Dėl to jis kol kas nestojo studijuoti ir nemato reikalo ieškoti kito darbo – netikėtai pokeris R.Kaiseriui tapo puikiu pragyvenimo šaltiniu.
23 metų estas Raigo Aasmaa iš Tartu, pokerio turnyre Taline laimėjęs trečią vietą ir 110 tūkst. eurų, kažkada metė darbą IT įmonėje ir atsidėjo pokeriui – kur kas pelningesniam užsiėmimui. “Čia daug didesni pinigai. Daug didesni, nei gaudavau dirbdamas samdomu darbuotoju”, – teigė vaikinas, už pastarąjį laimėjimą nusprendęs įsigyti prabangų automobilį.
Internetas pakeitė pokerį – šiandien tai jau nebėra vien tik populiarus laisvalaikio užsiėmimas. Tai pelningas verslas, kuriame sukasi milijardai litų.
Pirmosios interneto svetainės, kuriose pokeris buvo žaidžiamas iš realių pinigų, pradėjo veikti prieš trylika metų, tačiau tikrasis lūžis šiame versle įvyko tik per pastaruosius kelerius metus. Atsiradus keletui naujų agresyvią rinkodarą taikančių internetinio pokerio kompanijų, pokerio žaidėjų ėmė sparčiai daugėti, o požiūris į patį kortų žaidimą – keistis. Kortų mėgėjus ėmė keisti profesionalai, juos pokeris jau domino ne kaip pramoga, o kaip naujas būdas užsidirbti.
Finansų analitikas ir investuotojas Liutauras Armanavičius – vienas iš keleto lietuvių, taip pat mėginusių sėkmę Europos pokerio ture Taline. Deja, šiemet lietuviams žaisti sekėsi ne itin gerai.
“Čia susirinko daugiausia pokerio profesionalai, žmonės, kuriems pokeris yra darbas, – sakė L.Armanavičius. – Daugelis jų lošia internetu, nes ten cirkuliuoja didžiausi pinigai. Kai užsiimi pokeriu rimtai, kitam darbui net nebelieka laiko. Be to, šis darbas, jei jį išmanai, yra įdomesnis, o dažnai – ir gerokai pelningesnis.”
Pats L.Armanavičius pokerį pradėjo žaisti sunkmečiu. Verslą apėmus sąstingiui, vyriškis atrado pokerį ir įsitikino, kad čia taip pat galima neblogai uždirbti. Šiandien L.Armanavičius sako pokeriui skiriantis netgi daugiau laiko nei savo verslo reikalams (jis investuoja į akcijas ir nekilnojamąjį turtą). Per savaitę jis žaidžia internete apie keturiasdešimt valandų – tai yra tiek, kiek per savaitę valandų dirba vidutinis Lietuvos gyventojas.

Svarbiausia – laiku sustoti

Taigi kiek galima uždirbti iš pokerio? Tai ne toks darbas, už kurį gauni visada tą pačią fiksuotą algą: visi žaidėjai žino, kad vieną dieną gali gerai išlošti, o kitą – dar daugiau pralošti. Uždarbį lemia ne tik žinios, sėkmė ir gebėjimas talentigai blefuoti, bet ir tai, kiek konkretus žaidėjas yra linkęs rizikuoti.
Vis dėlto pokeris, kaip teigia specialistai, yra kone vienintelis kortų žaidimas, kurį žaidžiant konservatyviai, tai yra saikingai rizikuojant, galima likti “pliuse”.
“Kiek galima uždirbti? Na, reikia laimėti turnyrą, ir tavo uždarbis bus 275 tūkst. eurų per savaitę. Aš itin dideliais laimėjimais dar negaliu pasigirti. Didžiausia suma, kurią laimėjau žaisdamas internetu, buvo 90 tūkst. dolerių per mėnesį”, – prisipažino L.Armanavičius.
36 metų suomis Jani Sointula prieš kelerius metus pokerio turnyre Monte Karle laimėjo 400 tūkst. dolerių pagrindinį prizą. Tad šis pokerio profesionalas, Taline užėmęs ketvirtą vietą ir į Helsinkį išsivežęs “tik” 80 tūkst. eurų, buvo šiek tiek nusivylęs. “Nesu patenkintas, tikėjausi laimėti daugiau”, – teigė jis.
J.Sointula, žaidžiantis pokerį jau dešimt metų, taip pat yra vienas tų, kuriems šis žaidimas – pagrindinis pragyvenimo šaltinis. Paklaustas apie didžiausią savo praloštą pinigų sumą, suomis sakė, kad tai buvo 150 tūkst. dolerių. Tačiau prarastų pinigų tvirtina niekada nesigailintis. “Vieną kartą tu laimi, kitą – praloši. Tai neatsiejama žaidimo dalis”, – aiškino žymus Helsinkio pokerio žaidėjas. Taline laimėtas lėšas jis ketina investuoti į akcijas.
Užtat 24 metų rusas Maksimas Kolosovas, kartą internete pralošęs apie 270 tūkst. dolerių, sako negalintis taip lengvai susitaikyti su pralaimėjimais. Žaisdamas pokerį rusas gali sau leisti daug daugiau nei jo bendraamžiai: jis važinėja prabangiu automobiliu, gyvena puikiame bute ir nežino, kas yra pinigų stygius. Kita vertus, jaunas pokerio žaidėjas prisipažįsta turįs bėdą – daug pralošia, nes nemoka laiku sustoti. Tad įspūdingi laimėjimai (štai šiemet viename Europos turnyrų M.Kolosovas laimėjo 320 tūkst. eurų prizą) ruso kišenėje ilgai neužsilieka.
34-erių islandas Kjartanas Berguras Jonssonas, taip pat atvykęs į turnyrą Taline, sako esąs įsitikinęs, kad 90 proc. pokerio žaidėjų daugiau pralošia, nei laimi. Islandas buvo vienas iš nedaugelio atvykusiųjų į Estijos sostinę ne laimėti pinigų, o tiesiog gerai praleisti laiko.
“Man tai tik pomėgis. Islandijoje turiu saldainių fabriką ir kartais pokerio nežaidžiu mėnesių mėnesius, nes man, jei atvirai, kur kas labiau patinka gaminti saldainius, – teigė K.B.Jonssonas. – Prisipažinsiu, kad žaisti pokerio internetu man visai nepatinka, nors pats esu įkūręs pokerio svetainę. Sėdėti priešais kompiuterį ir ištisas dienas žaisti nematant varžovo man atrodo beprotybė.”
Vis dėlto islandų verslininkas šiandieniniame pokerio pasaulyje yra labiau išimtis iš taisyklės. Susidomėjimas internetiniu pokeriu kol kas tik didėja, Lietuvoje – taip pat. Na, o pasaulyje jau yra ne vienas pokerio milijonierius, iš kortų susikrovęs įspūdingus turtus.
Daugiausiai iš pokerio uždirbusių pasaulio žaidėjų sąrašuose vyrauja amerikiečiai. Pavyzdžiui, pirmajame “Pokerpages.com” sąrašo trejetuke – net trys amerikiečiai iš azartinių lošimų sostinės Las Vegaso. Daugiausiai iš pokerio uždirbusiu žaidėju įvardijamas 51 metų Erikas Seidelis, jau išlošęs iš viso apie 16,7 mln. dolerių (apie 40 mln. Lt)
Lietuvių tarp šimto turtingiausių pasaulio pokerio žaidėjų, deja, kol kas dar nėra.

Pokerio milijonieriai
Daugiausiai išlošusių pokerio žaidėjų dešimtukas

Žaidėjas, šalis, bendras uždarbis pokerio lošimuose (mln. JAV dol.)

1. Erikas Seidelis, 51 m., JAV    16,7
2. Danielis Negreanu, 37 m., JAV    14,7
3. Philas Ivey, 35 m., JAV    13,9
4. Jamie Goldas, 42 m., JAV    12,2
5. Johnas Juanda, 40 m., JAV    11,9
6. Petersas Eastgateas, 25 m., Danija    11,3
7. Michaelas Mizrachi, 28 m., JAV    11,2
8. Joe Hachemas, 55 m., Australija    11,2
9. Scotty Nguyenas, 48 m., JAV    10,9
10. Philas Hellmuthas, 47 m., JAV    10,8

Šaltinis: Pokerpages.com

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...