Konfliktas Egipte
Vokietijos kanclerė Angela Merkel šeštadienį paragino egiptiečius būti kantriais, taip pat pridūrė, kad valdžios pasikeitimas turi būti tinkamai organizuotas, remdamasi savo patirtimi apie Vokietijos suvienijimą 1990 metais.
“Egipte įvyks pokyčių, ir, be abejo, pokyčiai turi vykti taikiai ir protingai”, – A.Merkel kalbėjo Miuncheno saugumo konferencijoje.
Kanclerė priminė, kad Berlyno sienai griuvus per taikų sukilimą 1989 metų lapkritį, žmonės komunistinėje Rytų Vokietijoje, kurioje ji užaugo ir gyveno, nekantriai troško susivienijimo su Vakarų Vokietija.
“Nors to neįmanoma tiesiogiai lyginti (su padėtimi Egipte), mes nenorėjome laukti nė vienos dienos, – sakė A.Merkel. – Norėjome, kad tuojau pat būtų įvesta (Vakarų Vokietijos) markė. Nenorėjome laukti, kol įvyks Vokietijos suvienijimas.”
“Tačiau kai jis įvyko (1990 metų) spalį, ir mes pamatėme būtinų pokyčių mastą, buvome gana laimingi, kad kai kurie žmonės tinkamai viską paruošė, – pridūrė ji. – Tai reiškia, kad pokyčius reikia organizuoti, ir mes, Europos Sąjunga, vakar (penktadienį) sakėme, kad norime padėti organizuoti (valdžios perdavimą Egipte).”
Briuselyje vykusiame ES viršūnių susitikime 27 Bendrijos šalių lyderiai pareiškė, kad Egipte “pereigos procesas privalo prasidėti tuojau pat”, taip pat netiesiogiai pagrasino nutraukti pagalbą šiai arabų šaliai.
Atkakliai valdžios besilaikantis Egipto prezidentas Hosni Mubarakas (Hosnis Mubarakas) šeštadienį nerodė jokių ženklų, kad ketintų atsistatydinti, nors tai padaryti penktadienį ragino šimtai tūkstančių protestuotojų, susirinkusių į “išvykimo dienos” demonstracijas, taip pat kitų šalių lyderiai.