Iš Barselonos į Diuseldorfą skridęs lėktuvas „Airbus A320“, sudužęs Prancūzijos Alpių pietinėje dalyje, pražudė visus įgulos narius ir lėktuvu skridusius 144 keleivius, tarp kurių buvo šešiolika vaikų, iš jų du kūdikiai.
Aviakompanija „Germanwings“ paskelbė, kad lėktuve buvo 67 vokiečiai ir 45 ispanai.
Kompanijos atstovai sako turintys visų skridusiųjų pavardes, tačiau kol kas nenori jų skelbti, nebūdami užtikrinti, kad tie žmonės tikrai buvo orlaivyje.
Kodėl įvyko ši kraupi nelaimė, kurios metu lėktuvo pilotams lėtai mažinant aukštį, bet nepranešant apie nelaimę, orlaivis galiausiai atsimušė į stačias uolas ir sudužo, kol kas tik spėliojama, tačiau iš pirmosios juodosios dėžės aiškėja, jog lėktuvo „Airbus A320“ komanda į radijo pranešimus liovėsi reagavusi kovo 24 d. 10.30 val., kai lėktuvas skrido virš Viduržemio jūros.
Skelbiama, kad 10.48 val. keleivinis lėktuvas sudužo į statų kalno šlaitą Prancūzijos Alpėse.
Minėtąsias 18 minučių lėktuvas laipsniškai iš 8,5 kilometro aukščio nusileido iki 0,6 kilometro.
Žinoma tai, kad lėktuvą pilotavo labai patyręs lakūnas, prieš tai iš viso skridęs 6000 valandų. Skelbiama, kad kompanijai „Germanwings“ priklausančiame lėktuve likus parai iki skrydžio buvo užfiksuotas priekinės važiuoklės gedimas, todėl jis buvo taisomas Diuseldorfe. Kol kas nežinoma, ar šis gedimas susijęs su įvykusia katastrofa. Nežinomos ir tikslios priežastys, kodėl lėktuvas pusvalandžiu vėlavo pakilti iš Barselonos.
Vis dėlto kol kas realiausia katastrofos versija – kad galėjo būti sugedę lėktuvo skrydžio aukštį matuojantys davikliai.
Ši lėktuvo nelaimė – didžiausia Prancūzijos istorijoje. Iki šiol tokia buvo laikoma 2000 m. bendrovės „Air France“ viršgarsinio lainerio „Concorde“ katastrofa, kuomet vos pakilęs iš Charles’o de Gaulle’o oro uosto Paryžiuje, laineris sudužo nusinešdamas 113 žmonių, daugiausiai Vokietijos piliečių, gyvybes.