Vasara – puikus metas mokytis užsienio kalbų kitaip: kūrybiškai, žaismingai, nekasdienėje aplinkoje. Tai atsispindi ir “Soros International House” kalbų centro siūlomose programose.
“Šiltuoju metų laiku darbuose – štilis, galva ne tokia apsunkusi nuo rūpesčių, visi labiau atsipalaidavę. Šį laisvą laiką, energiją ypač tinka išnaudoti mokantis kalbų, juolab kad vasarą rengiamų kursų grafikai lankstesni, jie gali būti sudaromi atsižvelgiant į individualius poreikius. Be to, ir vaikams, ir suaugusiesiems siūloma didesnė mokymosi būdų įvairovė”, – primena Europos ir kai kurių Azijos kalbų kursus rengiančio “Soros International House” (SIH) direktorė Daiva Malinauskienė.
Per kalbas – į žmogiškąsias vertybes
Tarptautiniam kalbų centrų tinklui priklausanti SIH siūlo išvykstamąsias stovyklas įvairiose pasaulio šalyse, taip pat Lietuvoje. Pastarosios rengiamos 7–13 ir 14–17 metų vaikams. Priimami ir aštuoniolikmečiai, kurie norėtų atostogas praleisti kaip ir praėjusiais metais. D.Malinauskienė nesistebi, kad ir šiemet yra norinčiųjų grįžti į kaimo turizmo sodybą “Akmenėlis” Lazdijų rajone. “Ten jauku, maistas naminis, aplinka graži. Vaikai ne tik gilina anglų kalbos žinias, bet ir keliauja: jiems rengiamos ekskursijos į kaimyninę Lenkiją arba į įdomias Lietuvos vietas”, – sako kalbų centro vadovė.
Šią vasarą stovyklos tema simbolinė – geltonų plytų kelias. Vaikai turės galimybę prisiminti įvairias vertybes: draugystę, pasiaukojimą, ištikimybę… “Skatiname susimąstyti apie tai, kam mokslo metais galbūt pritrūko laiko”, – pabrėžia D.Malinauskienė.
SIH rengia ir dienines stovyklas Vilniuje. Jose galima turiningai leisti laiką, kol tėvai dirba. Nuo pat ryto vyksta anglų bei kitos pasirinktos užsienio kalbos pamokos, sportuojama. Šią vasarą programa pavadinta “Aš ir mano pasaulis”. Vaikai bus kviečiami užsienio kalbomis gvildenti vis kitas temas: “Aš ir mano draugai”, “Aš ir gamta”, “Aš ir mano pomėgiai”…
“Čia atgaiviname gyvą bendravimą. Tai ypač aktualu paaugliams, kurie didžiąją laiko dalį praleidžia palinkę prie kompiuterių ekranų”, – kodėl verta kalbų mokytis su bendraamžiais neformaliojo ugdymo aplinkoje, aiškina D.Malinauskienė.
Per pamokas mokiniai skatinami save vertinti kritiškai. “Mūsų visuomenėje įprasta kritikuoti ir kaltinti kitus, nė nepažvelgiant į save. O mes patariame pradėti nuo savęs – atsakyti, ar šiandien įvykdžiau užduotį, ar pakankamai įdėjau pastangų, ar tinkamai elgiausi su draugais”, – sako D.Malinauskienė.
Tarp jaunimui skirtų SIH vasaros programų šiais metais įsiterpia ir savaitės trukmės kūrybinės teatro dirbtuvės, kuriose dirbs jauni profesionalūs aktoriai. Su teatru ar kinu ateitį norintys sieti ir kūrybinę veiklą mėgstantys moksleiviai turės galimybę pasimokyti oratorystės, scenos kalbos, vaidybos meno subtilybių.
Bendravimas – be pykčio
Vasarą SIH ir suaugusiesiems sudaro didesnes galimybes tobulėti, pasirengti tam tikro lygio užsienio kalbų egzaminams. “Stengiamės kalbų kursus pritaikyti ir tiems, kurie mėgsta intensyvesnį mokymąsi. Taigi tiek pat žinių, kiek įprastai pateikiama per pustrečio mėnesio, įmanoma gauti per tris savaites. Intensyvumą ir kalbos mokymosi etapą galime parinkti, atsižvelgdami į susiformavusios grupės pageidavimus”, – sako D.Malinauskienė.
Anot jos, tarptautinė daugiametė SIH patirtis liudija, kad vasarą itin paklausūs kalbų kursai svetur, todėl juos reikėtų užsisakyti bent prieš mėnesį. “Atsižvelgdami į poreikius, galime pasiūlyti skirtingas programas. Kitose šalyse “International House” centrų kalbų kursai dažniausiai derinami su pažintinėmis išvykomis po šalį ar regioną, kuriame rengiami mokymai. Kai kur siūlomas nardymas ir kitos pramogos. O Airijoje, Didžiojoje Britanijoje kalbos mokymąsi galima derinti su profesine praktika”, – apie kalbų kursų įvairovę užsienyje pasakoja SIH vadovė Vilniuje.
Vasarą kalbų centre galima išbandyti ir naujovę – programą “Be pykčio”. Ji nukreipta ne į kalbų mokymąsi, o į tikslą ugdyti savyje empatiją, sugebėti atsikratyti neigiamų emocijų. D.Malinauskienė teigia šiuos lektoriaus Peterio Merrico iš Kanados anglų kalba vedamus kursus nedvejodama įtraukusi į SIH programą. “Šiuolaikiniai žmonės nuolat skuba, gyvena jausdami įtampą. Kai aplinkui tiek daug pykčio ir streso, reikia iš naujo atsigręžti į tarpusavio santykius ir išmokti bendrauti be agresijos, įsiklausyti į kitus. Tai ypač aktualu darbo kolektyvams, todėl rengiame ir bendrus, ir užsakomuosius kursus įmonių darbuotojams ar tas pačias pareigas einantiems specialistams”, – SIH siūlomą naujovę pristato D.Malinauskienė.