Didžiosios parduotuvės ir prekybos centrai, regis, rado neblogą išeitį, kaip išgyventi smukus vartojimui ir pirkėjų srautams – jie virsta paslaugų centrais ir teikiamomis paslaugomis kompensuoja apyvartos praradimus.
Sunkmetis privertė prekybos centrus keistis – juose itin padaugėjo įvairių smulkių paslaugų, kurių teikėjai pastaruoju metu masiškai kūrėsi ne tik prekybinėse erdvėse tarp prekybinių patalpų, bet ir neretai užpildydavo dėl nuomininkų išėjimo atsiradusias tuščias patalpas. Pavyzdžiui, Vilniaus centrinėje universalinėje parduotuvėje (VCUP) veikia batų taisykla, siuvykla, drabužių valykla, mobiliųjų telefonų, nešiojamųjų kompiuterių ir laikrodžių taisyklos, automobilių plovykla, šokių studija, – ir tai dar ne visos čia teikiamos paslaugos. Jų įvairovė panaši ir kituose didžiuosiuose prekybos centruose.
“Jau teikiame praktiškai visas smulkias paslaugas, – sakė VCUP gen. direktorės pavaduotoja Valentina Ramanauskienė. – Tai tikrai pasiteisino, nes gyventojams tai labai patogu: mes įsikūrę biurų apsuptyje ir jų darbuotojai, taupydami savo laiką, pietų metu ar iš karto po darbo gali pas mus sutvarkyti visus reikalus bei džiaugtis laisvu vakaru namuose.” Tokia veiklos kryptis VCUP padeda kasdien pritraukti apie 10–11 tūkst. lankytojų, iš kurių daugiau nei kas antras parduotuvėje ką nors nusiperka, pavalgo ar pasinaudoja kokia nors paslauga, šiuo metu išnuomotos ir visos prekybinės patalpos.
Per sunkmetį įkurtos kompiuterių taisymo įmonės “Getpele” vienas savininkų Žilvinas Kančiauskis sako, kad kiekvienas jų skyrius “Akropolyje”, “Oze” ar VCUP per mėnesį aptarnauja vidutiniškai po 100 klientų. Pasak verslininko, tai gana geras rezultatas, todėl įmonė planuoja plėtrą – dar viename prekybos centre atidaryti ketvirtą kompiuterių taisyklą “Pelės” pavadinimu. “Žmonės naudojasi mūsų paslaugomis, nes siūlome ilgą darbo laiką, be to, dirbame ir sekmadieniais. Patogu ir dėl to, kad smulkesni defektai gali būti pašalinti net ir kliento apsipirkimo metu”, – sakė Ž.Kančiauskis. Be to, prekybos centrai smulkiesiems verslininkams – įvairių paslaugų teikėjams, siūlo patrauklias nuomos sąlygas. Pasak Ž.Kančiausko, verslo pradžia bent jau jų atveju reikalavo tik minimalių investicijų – reikėjo pasirūpinti tik savo kompiuterine įranga.
O buitine technika siulau pirkti topo centre, ten geriausios kainos ir personalas.