2015 Gruodžio 10

Pabėgėlių krizė

Prezidentė: 3 priežastys, kodėl pabėgėliams nereikia didinti išmokų

veidas.lt

BFL / V.Skaraičio nuotr.

LRT radijui Prezidentė Dalia Grybauskaitė paaiškino, kodėl pabėgėliams nereikėtų didinti išmokų. Pasak šalies vadovės, tam yra 3 pagrindinės priežastys:

1. Pabėgėliai turi dirbti, o ne gyventi iš pašalpų.

“Mūsų tikslas – iš karto integruoti tuos žmones į Lietuvą, jos gyvenimą, darbo rinką. Matome labai tiesioginį ryšį tarp to, kaip vyko integracija tiek Prancūzijoje, tiek Belgijoje. Žmonės gyveno getuose, buvo mokamos didžiulės pašalpos, jie neįsijungė į darbo rinką ir gyveno tik iš pašalpų. Kyla rizika, kad getuose šie žmonės taps radikalūs ir dėl to gali būti nesaugi mūsų visuomenė”, – teigė Prezidentė.

2. Išmokos pabėgėliams negali viršyti pensijų.

Tendencija – galvoti apie pinigus ir uždarbį, o ne apie tai, kaip padėti žmonėms.

“Negalime pabėgėliams mokėti daugiau nei Lietuvos žmonėms, tiems, kurie dirbo 30–40 metų ir užsidirbo savo pensiją. Deja, vidutinė mūsų pensija kol kas maža – 247 eurai. Negalime mokėti 300, 400 ar dar daugiau eurų pabėgėliams, kai mūsų pensininkai gyvena daug sudėtingiau”, – paaiškino D.Grybauskaitė.

3. Negalima leisti pasipelnyti iš pabėgėlių.

“Matome atskirų interesantų tiek savivaldybėse, tiek kitur norą užsidirbti iš pabėgėlių pašalpų – įtikinti, kad pašalpos turi būti didesnės, tada už tuos pinigus pabėgėliai brangiau mokėtų už būstą, daugiau lėšų būtų galima iš jų „išspausti“ atgal. Daugiau užsidirbtų savivalda ir kiti. [...] Tendencija – galvoti apie pinigus ir uždarbį, o ne apie tai, kaip padėti žmonėms – tikrai labai nemaloni, todėl dabar svarbiausia, kad vyriausybė koordinuotų atsakingą integracinį procesą, dirbtų su savivalda, visuomeninėmis, nevyriausybinėmis organizacijomis ir „nedarytų verslo“ iš pabėgėlių”, – sakė LRT radijui šalies vadovė.

Visą originalų tekstą skaitykite čia.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...