2015 Rugsėjo 01

Privati medicina – būti ar nebūti? – PR

veidas.lt

BAK

Pastaruoju metu vyksta labai daug diskusijų apie privačią mediciną – ir tarp pacientų, ir tarp verslininkų, ir tarp valdininką. Klausimas, būti ar nebūti, išlieka ir šiandien.

 

Akvilė MARTINAITYTĖ

 

Kokią alternatyvą gali pasiūlyti privati klinika? Baltijos ir Amerikos klinikos direktorė Inga Malinauskienė turi savo nuomonę.

 

– Baltijos ir Amerikos klinika Lietuvoje veikia daugiau nei 20 metų ir, regis, kasmet vis labiau įsitvirtinate: teikiate daugiau paslaugų, atliekate sudėtingesnes operacijas, klientų susidomėjimas didėja. Kaip manote, ar privati klinika gali būti kaip alternatyva valstybinei?

– Baltijos ir Amerikos klinika buvo pirmoji privati medicinos įstaiga Vilniuje. Kai pradėjau čia dirbti, vienas jos steigėjų amerikietis Kennethas Leavittas man nuolat kartojo: kokybė yra visa ko pagrindas. Aš ir toliau bandau žengti su šia vėliava į priekį. Kad ir ką darytume, galvojame, ar pacientas bus patenkintas. Jei taip – geras žodis eis iš lūpų į lūpas.

Mes nesistengiame turėti minios pacientų, nes norime pasilikti galimybę kiekvienam pacientui skirti tiek laiko, kiek reikia. Tik tada kokybė galės būti tokia, kaip mes ją suprantame, – tiek pačios medicininės paslaugos, tiek paciento aptarnavimo požiūriu. Valstybinėse ligoninėse šiandieniniai pacientų srautai didesni, dėl to ne visada daktaras gali skirti pakankamai laiko konsultacijai, apžiūrai, bendravimui, kaip to tikisi pats pacientas.

– Ar klausiate savo pacientų, kodėl pasirinko būtent jūsų kliniką? Galbūt tai lemia nusivylimas valstybinėmis gydymo įstaigomis?

– Be abejo, su pacientu bendraujame. Tai negalima pavadinti nusivylimu valstybinėmis gydymo įstaigomis. Viena iš priežasčių, dėl ko pacientas kreipiasi į privačią kliniką, yra laiko arba noro neturėjimas laukti konsultacijos, operacijos ar kitos paslaugos, kaip įprasta valstybinėse ligoninėse. Tiesą sakant, sąmoningai stengiamės į kitus nesidairyti. Verčiau stebime savo veiklą, aplinką ir galvojame, ką galime daryti dar geriau. Mums rūpi, kad turėtume naujausią techniką, geriausius specialistus, kad aplinka būtų maloni tiek pacientams, tiek personalui, nes kai darbuotojai geriau jausis, mėgausis savo darbu, pacientai tai irgi pajus.

Klinikos steigėjai išugdė visiems jausmą, kad pacientas yra Dievas. Pavyzdžiui, nors turime erdvią automobilių stovėjimo aikštelę, jei matome, jog pirmosios eilės beveik užpildytos, einame patraukti savo automobilių, kad pacientams būtų kuo patogiau atvykti. Galbūt tai smulkmenos, bet jos atskleidžia klinikos požiūrį.

– Pašalinei akiai klinika, tiesą sakant, labiau primena ne gydymo įstaigą, o poilsio centrą. Ar turite čia galimybę prireikus ne tik pakonsultuoti, bet ir atlikti sudėtingas operacijas?

– Manęs gana dažnai to klausia. Aplinka turi būti maloni – mes dedame daug pastangų, kad taip būtų. Bet operacijų atliekame daug ir jų spektras labai platus: ginekologija, akušerija, LOR, venų chirurgija, traumatologija, ortopedija, bendroji ir plastinė chirurgija – viskas, ką mes paprastai vadiname bendrąja medicina. Tam skiriame labai daug dėmesio. Nepriklausomai nuo operacijos sudėtingumo, atsakomybė už paciento sveikatą ir gyvybę mums visada yra svarbiausia.

Mes ir mūsų specialistai nuolat domimės medicinos naujienomis, naujovėmis, lankomės parodose, bendradarbiaujame su kitomis įstaigomis užsienyje. Stengiamės į Lietuvą atsivežti modernesnę ir naujesnę medicininę įrangą arba operacijos atlikimo metodiką ir pasiūlyti tai savo pacientams. Štai neseniai įsigijome itin modernų chirurginį stalą, kaip mes juokaujame, chirurgo mersedesą, kur viskas tobulai pritaikyta daktaro darbui.

Esame vienintelė Lietuvoje privati klinika, priimanti gimdymus. Kai moteriai ateina laikas gimdyti, pasirengusi laukia septynių žmonių komanda. Jei prireikia cezario pjūvio, jį atliekame čia pat operacinėje. Taip pat tik privačiose klinikose, tarp jų ir mūsų klinikoje, pacientui gali būti pasiūlytas nevaisingumo gydymas. Tai rodo, kad privačioje klinikoje pacientas turi galimybę spręsti svarbius savo sveikatos klausimus.

– Koks privačios medicinos įnašas Lietuvoje?

– Mano manymu, privati medicina, sukurdama galimybę medikams papildomai dirbti, stabdo jų išvažiavimą į užsienį. Kitas aspektas – privačios klinikos, turėdamos pacientų iš užsienio, aktyviai dirbdamos pardavimo ir rinkodaros klausimais, garsina Lietuvą, jos mediciną ir skatina medicininio turizmo plėtrą.

Jei kalbame konkrečiai apie mūsų kliniką, tai esame viena iš tarptautinės bendruomenės grandinių. Aptarnaujame atvykusius ir gyvenančius Lietuvoje užsienio piliečius, ambasados darbuotojus ir jų šeimos narius, tarptautinių įmonių vadovus ir jų darbuotojus. Tarpusavyje bendraudami jie vieni kitų klausinėja, kur prireikus kreiptis medicininės pagalbos. Labai džiaugiamės ir dėkojame, jeigu žmonės rekomenduoja ir pasirenka mūsų kliniką.

– Ar įmanomas valstybinės ir privačios medicinos bendradarbiavimas?

Bendradarbiavimas ne tik įmanomas, bet ir būtinas. Įstatymai numato tokį bendradarbiavimą. Savo praktikoje esame turėję tokių atvejų, kai kreipėmės į valstybinę įstaigą. Ir savo ruožtu noriu padėkoti visoms Lietuvos įstaigoms ir jų vadovams už suteiktą pagalbą, supratingumą ir sėkmingą bendradarbiavimą. Kartais susiduriame ir su atvirkštiniu atveju, kai iš valstybinės įstaigos pacientas perkeliams į mūsų kliniką tolesniam gydymui bei priežiūrai.

– Jeigu pasvajotumėte, kur ir kaip matote savo kliniką po 10, 20… metų?

– Kodėl kalbate apie svajones? Mes tiksliai žinome, ko norime, ir to siekiame.

Turime puikių specialistų, nuostabų kolektyvą. Mokame ir dirbti, ir ilsėtis kartu.

Turime idėjų ir planų dėl tolesnės klinikos veiklos. Manu, kad būdami visi kartu lengvai ir greitai juos įgyvendinsime, neprarasdami savo kokybės ir unikalumo.

 

 

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...