Birštono savivaldybė ne vienus metus siekia, kad kurortas būtų išpuoselėtas ir skirtųsi nuo bet kurio kito miesto. Žvilgsnis nukrypo ir į Lietuvos Baden Badeno ištakas: antram gyvenimui buvo prikelta Druskupio upelio senvagė ir kapitaliai suremontuotas tiltelis, atkurta „Birutės“ mineralinio vandens šaltinio biuvetė, rekonstruotas ir įrengtas sveikatingumo paskirties pastatas, esantis istoriniame Vytauto parke.
Šie darbai atlikti Birštono miesto tvarkymo tarnybai įgyvendinant projektą „Mineralinio vandens panaudojimas poilsiui ir turizmui Birštono kurorte, II etapas“, finansuojamą pagal Europos Sąjungos 2007–2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programos 1 prioriteto „Vietinė ir urbanistinė plėtra, kultūros paveldo ir gamtos išsaugojimas bei pritaikymas turizmo plėtrai“ priemonę Nr. VP3-1.3-ŪM-01-V „Ekologinio (pažintinio) turizmo, aktyvaus poilsio ir sveikatos gerinimo infrastruktūros kūrimas ir plėtra“.
Birštono gyvenvietė pradėjo formuotis ties Druskupio upeliu, sunykusiu XX a. antroje pusėje. Sugrįžus prie ištakų, atkūrus upelio vagos fragmentus, šlaitus išklojus akmenimis, buvusia upelio vaga birštoniečiai paleido gėlą, mineralinį vandenį. O rekonstruotas avarinės būklės pėsčiųjų tiltelis ir sunykusiojo vietoje įrengtas naujasis užtikrina saugų kurorto svečių ir gyventojų judėjimą, suteikia galimybę geriau paskirstyti kurorto poilsiautojų srautus.
Istorinėje Birštono kurorto dalyje 1929 m. buvo įrengtas mažosios architektūros kompleksas – mineralinio vandens „Birutė“ šaltinio statinys. Tai buvo itin populiari ir fotografuojama kurorto vieta, įamžinta šimtuose fotografijų. Kadangi autentiška „Birutės“ biuvetė neišliko, ji atstatyta vadovaujantis istorine dokumentacija ir pritaikant šių dienų reikalavimus.
Rekonstruojant ir įrengiant sveikatingumo paskirties pastatą, panaudotas savabėgio gręžinio „Versmė“, kuris išgręžtas dar 1967 m., mineralinis vanduo ir sukurtas unikalus kompleksas.