Politika
Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė kategoriškai paneigė žiniasklaidai sakiusi, kad nauja atominė elektrinė Lietuvoje gali būti iš viso nepastatyta.
“Kategoriškai pareiškiu, kad niekada nesakiau, jog “Visagino AE, užtikrinsiančios krašto energetinį saugumą, gali ir nepavykti pastatyti”. Nors interviu tekste šie žodžiai pateikiami lyg mano citata ir net įrašyti į kabutes, tai tėra žurnalisto Rimanto Varnausko arba naujienų svetainės (alfa.lt – BNS) vadovų absurdiška interpretacija”, – penktadienį išplatintame pranešime pareiškė krašto apsaugos ministrė.
Naujienų portalas alfa.lt ketvirtadienį rašė, kad, pasak krašto apsaugos ministrės, “Visagino AE, užtikrinsiančios krašto energetinį saugumą, gali ir nepavykti pastatyti”.
“Tikiuosi, kad mes kartu su kaimynais sugebėsime pasistatyti AE, bet gali nutikti ir taip, kad taip gerai, kaip yra tikimasi, nepavyks. Nes pasipriešinimas, kad turėtume savo atominę elektrinę, yra labai didžiulis”, – alfa.lt citavo R.Juknevičienę.
Pasak jos, čia susikirto dideli interesai: “Šalia Lietuvos statomos dvi atominės elektrinės – Karaliaučiaus krašte ir Astrave, Baltarusijoje – yra tos pačios valstybės – Rusijos – interesas”.
“Jos būtų kontroliuojamos tik Rusijos, bet vienas tų projektų tikslų – sustabdyti mūsų atominės elektrinės statybą, kad ji būtų kuo mažiau patraukli. Todėl šalia visai normalių rūpesčių, kaip pasistatyti jėgainę, turime kovoti propagandinį karą, kuris nuolatos vyksta ir aplink mus, ir mūsų valstybės viduje”, – kalbėjo krašto apsaugos ministrė.
Pasak jos, Lietuva ir kitos dvi Baltijos šalys yra klasikinis energetinio nesaugumo pavyzdys ir modelis – visos trys šalys yra 100 proc. priklausomos nuo Rusijos dujų, panaši padėtis ir tiekiant elektrą.
“Todėl mūsų pagrindiniai darbai ir yra elektros tiltų tiesimas į Švediją bei Lenkiją (reikalai iš esmės pajudėjo tik šią kadenciją), siekiant sujungti Baltijos valstybių ir ES elektros tinklus. Norėčiau priminti, kad Baltijos šalys yra vienintelės ES narės, kurių elektros tinklų reguliavimas susijęs su Rusija. Kažkur ant Volgos krantų yra tie jungikliai, kurie reguliuoja visus dažnius, tinklo apkrovas ir panašiai. Akivaizdu, kad to nėra, todėl turime prisijungti prie europinių tinklų. Ir tą darome”, – interviu sakė R.Juknevičienė.
Komentuodama ypač svarbų šalies energetinei nepriklausomybei sprendimą statyti suskystintų dujų terminalą, kuris leistų atsikratyti “Gazprom” monopolijos, bei “Lietuvos dujų” demonopolizavimą, krašto apsaugos ministrė pabrėžė, jog valstybei šiuose reikaluose reikia ir visuomenės bei žiniasklaidos pagalbos.
“Čia reikia net ir žiniasklaidos pagalbos, žinant, kokius propagandinius ginklus ir kokias galimybes turi tas pats “Gazprom”. Žinau ir galiu atsakingai pasakyti, kad net specialiai samdomos viešųjų ryšių kompanijos, nors anokia čia paslaptis, tam, kad galėtų per mūsų žiniasklaidą veikti mūsų žmonių, piliečių požiūrį. O pinigų šiandien, deja, visiems reikia. Net ir žiniasklaidai”, – kalbėjo krašto apsaugos ministrė R.Juknevičienė.