Ūkio ministras
R.Žylius: Viešųjų pirkimų tarnyba skelbs, kaip perkančiosios įmonės vadovybės kontroliuoja viešųjų pirkimų procesą
“Lygiai taip pat, kaip vadovas šiandien yra atsakingas už įmonės buhalterinę apskaitą, to paties norime pasiekti su viešaisiais pirkimais. Kad ne komisijos pirmininkas, ne komisija, o įstaigos vadovas būtų už juos atsakingas”, – dienraščiui “Verslo žinioms” sakė naujasis ūkio ministras Rimantas Žylius.
Ministras nepritaria, kad Viešųjų pirkimų tarnyba būtų pavaldi Seimui. “Kontrolės funkcija galėti būti daugiau nepriklausoma, bet kitos išvardytos funkcijos turėtų priklausyti Ūkio ministerijos pavaldumui”, – mano ministerijos vadovas.
Jis žada tęsti pirmtako (dėl privačių ir viešųjų interesų supainiojimo iš posto atsistatydinusio Dainiaus Kreivio- BNS) pradėtus darbus, tačiau tam greičiausiai sieks ir didesnių pajėgų, ir geresnio jų finansavimo.
“Svarbiausi dalykai, kuriems skirsiu daug asmeninio dėmesio, – sąžininga konkurencija, verslo sąlygų, verslo aplinkos skaidrinimas, smulkiojo verslo administracinės naštos svorio pakeitimas, nes dabar ta pati našta daug sunkiau slegia būtent smulkųjį verslą. Toliau bus tęsiama viešųjų pirkimų reforma ir valstybės įmonių valdymo pertvarka. Prie pagrindinių temų priskirčiau kontroliuojančiųjų institucijų pertvarką”, – prioritetines sritis įvardijo R.Žylius.
Pasak ministro, labai svarbus, bet taip pat iki galo neįgyvendintas dalykas yra dviejų datų nustatymas: t. y., kad visi verslą reguliuojantys teisės aktų pasikeitimai įsigaliotų lapkričio 1-ąją arba gegužės l-ąją, o nuo teisės akto pasirašymo dienos iki įsigaliojimo turi praeiti ne mažiau nei 3 mėnesiai.
Jis informavo, kad vykdant valstybės įmonių pertvarką, jų nuosavybės ir reguliavimo atskyrimas bus įgyvendinamas kitu būdu – ministerijų viduje: “Įmonės pasiliks jų srityje, o kokiu būdu bus atskirtos įmonių funkcijos, pateiksime dabar rengiamose nuosavybės teisių įgyvendinimo gairėse. Valstybės įmonių nuosavybės funkcijos nebus centralizuotos”, – sako ministras.
R.Žylius iki darbo Ūkio ministerijoje dirbto tarptautinėje informacijos technologijų bendrovėje “Hewlett-Packard” bei dirbo verslo konsultacijų ir IT sprendimų bendrovėje “Metasite”, 2000-2001 metais buvo premjero patarėjas informacinės visuomenės plėtros klausimais, 2001-2002 metais – Seimo Informacinės visuomenės plėtros komiteto patarėjas.