2011 Sausio 27

D.Medvedevas

Ragino “nemokyti” Rusijos demokratijos klausimu

veidas.lt

Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas paragino gerbti “nacionalinius demokratijos modelius”, nes mano, kad tai šalies privalumas, o ne trūkumas.

“Rusijai priekaištaujama, kad jai trūksta demokratijos ir silpna jos teisinė sistema, – sakė D.Medvedevas, kalbėdamas Pasaulio ekonomikos forume Davose. – Mes esame tokie, kokie esame. Taip, mes turime trūkumų. Rusija labiausiai patyrė ekstremizmo ir terorizmo iššūkius. Rusija neapdrausta nuo klaidų”.

Tačiau Rusijos prezidento nuomone, šalyje “iš tikrųjų vyksta svarbūs visuomenės pokyčiai”.

“Mokyti mūsų nereikia. Reikia kartu dirbti!” – pridūrė jis.

Savo kalboje D.Medvedevas pažymėjo 10 krypčių, kuriomis Rusijos vadovybė dirba, siekdama gerinti investicinį klimatą šalyje:

  • penkis kartus sumažintas strateginių įmonių sąrašas;
  • bus privatizuota keliasdešimt kompanijų – energetikos ir infrastruktūros už keliasdešimt milijonų dolerių;
  • bus įsteigtas specialus nepriklausomas fondas, kuris pasidalys rizika su užsienio investuotojais;
  • atsisakoma įvesti specialiuosius mokesčius, plėtojamas Rusijos finansų sektorius;
  • Maskva paverčiama tarptautiniu finansų centru;
  • Rusija prisijungs prie Pasaulinės prekybos organizacijos (PPO) ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO)
  • įgyvendinama energetikos efektyvumo programos;
  • plėtojamas pasikeitimas technologijomis, taip pat ir karinėje srityje;
  • investuojama į žmogiškuosius išteklius, būsimi verslininkai ir pareigūnai mokosi užsienyje. Rusija pasirengusi vienašališkai pripažinti diplomus ir mokslinius laipsnius, gautus žymiausiuose pasaulio universitetuose;
  • vykdomi infrastruktūros projektai, susiję su sporto plėtra ir dideliais sporto įvykiais, kuriuos organizuos Rusija.

D.Medvedevas nepritarė siūlymams, kurie apriboja laisvę internete. Jis taip pat pasiūlė apsvarstyti intelektualiosios nuosavybės internete teises eiliniame Didžiojo dvidešimtuko (G-20) posėdyje.

Rusijos prezidentas, kuris pradėjo ir užbaigė savo kalbą priminimu apie sprogimą Domodedovo oro uoste, paskelbė, kad dėl tragedijos ir žmonių žūties jis nedelsdamas, pasibaigus sesijai, sugrįš į Maskvą.

“Aš nusprendžiau dalyvauti forume todėl, kad tai labai svarbi pasaulinė aikštelė, kurioje galima paskelbti mūsų poziciją. Davosas – žinomiausia vieta, ir aš manau, kad Rusijai turi būti atstovaujama tokiuose renginiuose pačiu aukščiausiu lygiu”, – citavo prezidento žodžius jo sekretorė spaudai Natalija Timakova.

Aukštosios ekonomikos mokyklos profesorius Michailas Bergeris interviu BBC pažymėjo, kad tokio susidomėjimo Rusija, kaip dabar, Davose nebuvo nuo dešimtojo dešimtmečio.

Nuo tada, pasak jo, praėjo daug laiko, bet ekonominiu požiūriu Rusija, kaip ir anksčiau tebėra “šalis, turinti didelių galimybių”.

“Medvedevo, kaip labiausiai laukiamo dalyvio, pakvietimas (į forumą) susijęs su verslo bendrijos noru paremti viltį, kad vyks liberali Rusijos plėtotė, nustatyti savo požiūrį į Medvedevą”, – pareiškė jis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...