2012 Kovo 18

Rektoriaus mantija auksu neblizgės

veidas.lt


Inauguracijai besiruošiantis Zbignevas Ibelhauptas galvoja apie naujus rūmus, kuriuose sutilptų visi Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentai.

Šį penktadienį Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA) vyks rektoriaus Zbignevo Ibelhaupto inauguracijos ceremonija. Jau pasiūta ir naujoji rektoriaus mantija, kurią modeliavo drabužių dizainerė Sandra Straukaitė. Pasak rektoriaus, tamsiai mėlynos, juodos ir purpurinės spalvos mantija bus aristokratiškai minimalistinė, neblizgės nei auksu, nei sidabru. „Nesinorėjo pompastiškų pretenzijų į prabangą“, – tikina Z.Ibelhauptas.
Kartu bus keičiama ir LMTA emblema bei akademijos vėliava.

Svajonės apie naujus rūmus

Spalio mėnesį rektoriaus pareigas pradėjęs eiti Z.Ibelhauptas stengiasi optimizuoti akademijos valdymą. „Nuspręsta atsisakyti maždaug trisdešimties savų valytojų ir pirkti švaros paslaugas iš verslo. Žinoma, tai socialiai jautrus klausimas, bet juk nesame rūpybos organizacija. Apskritai siekiame, kad visuose administravimo baruose dirbtų profesionalai. Anksčiau akademijoje atrodė normalu įdarbinti savus, muzikantus, tačiau šiandien toks valdymo modelis atgyvenęs“, – neabejoja rektorius.
Patvirtinta ir nauja konkursų į laisvas dėstytojų vietas organizavimo tvarka. Jei pretendentas – atlikėjas, jis privalės atlikti rečitalį, pravesti meistriškumo pamoką ir dalyvauti pokalbyje. Jokių šansų tyliai įsidarbinti katedrose per pažintis nebėra.
Sugriežtinti ir kas penkerius metus vykdomų privalomų dėstytojų atestacijų reikalavimai. Rektoriaus teigimu, meninio profilio akademijų pedagogai privalo būti aktyvūs, visuomenėje matomi kūrėjai, kurių veikla jaunimui būtų gerai pažįstama ir keltų norą studijuoti būtent pas juos.
Ar tokios naujo vadovo iniciatyvos sulaukė pasipriešinimo? „Pasipriešinimas gali kilti bet kam. Tačiau kad turėtume teisę daugiau reikalauti iš studentų, privalome daugiau pareikalauti iš pedagogų. Jie turi būti veiklaus menininko pavyzdys – taip įprasta visose žymiausiose pasaulio akademijose“, – komentuoja Z.Ibelhauptas.
Rektorius kartu su architektais ir sostinės vadovais puoselėja ir naujo akademijos pastato su miestui atviru daugiafunkciu kultūros centru viziją. Apskaičiuota, kad statyti naują pastatą būtų racionalesnis sprendimas, nei rekonstruoti visus šiuo metu LMTA valdomus rūmus. Iš penkių akademijos pastatų trys yra avarinės būklės, be to, juos sunku pritaikyti studijų poreikiams, nes tai – architektūrinis kultūros paveldas. Netgi naujausi akademijos rūmai Tilto gatvėje pasižymi tokia prasta garso izoliacija, kad grojant vienoje auditorijoje gretimoje muzikuoti tampa neįmanoma.
Kaip atsarginis variantas svarstomas ir centrinių LMTA rūmų išplėtimas užimant šalia esančios automobilių stovėjimo aikštelės teritoriją.

Pagerbs Violetą Urmaną

Inauguracijos ceremonijos metu Lietuvoje viešėsiančiai operos solistei Violetai Urmanai bus suteiktas LMTA garbės daktaro vardas. Iki šiol tokiu vardu buvo pagerbti chorvedys Hermanas Perelšteinas (1994 m.), smuikininkas ir dirigentas Yehudi Menuhinas, lietuvių išeivijos JAV solistas Stasys Baras (2000 m.), amerikiečių perkusininkė Linda Maxey (2002 m.), dirigentas Saulius Sondeckis (2003 m.), violončelininkas Davidas Geringas ir austrų dirigentas Josefas Wallnigas (2008 m.).
„Ypač svarbu pagerbti žmones, kurie patys mokėsi šioje akademijoje ir savo ryškia menine veikla garsina jos vardą pasaulyje. V.Urmana, kuri Vilniuje baigė tiek fortepijono, tiek operinio dainavimo studijas ir netgi kurį laiką dirbo Fortepijono katedroje laborante, yra būtent iš tokių. Mums garbė, kad tokio rango primadona sutinka tapti šios akademijos garbės daktare“, – tvirtina Z.Ibelhauptas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...