2010 Lapkričio 29

Klaipėdos nafta

Rokas Masiulis: baltarusiams nenusileisime

veidas.lt

Baltarusijos ketinimai dalį iš Venesuelos importuojamos naftos iškrauti Klaipėdos uoste ir geležinkeliu vežti į šalių kaimynių naftos perdirbimo įmones įstrigo sunkiose derybose su bendrove “Klaipėdos nafta”.

Jos generalinis direktorius Rokas Masiulis teigia, kad derybos įstrigusios dėl pozicijų, kurių nė viena šalis nenori atsisakyti, rašo savaitraštis “Ekonomika”.

“Derybos įstrigo. Abi pusės turi reikalavimų ir nenori jų keisti. Mūsų pagrindinis reikalavimas -

nenutrūkstamo tiekimo ilgalaikės garantijos. Taip pat nesutampa pozicijos ir dėl kainos”, – interviu sakė R.Masiulis.

Pasak jo, baltarusių derybos su latviais dėl tranzito per Latvijos uostus tiesiogiai veikia ir apsunkina Klaipėdos įmonės derybas, nes latviai – pagrindiniai jos konkurentai.

Komentuodamas, kokie techniniai ar finansiniai veiksniai lemia, kad “Klaipėdos naftai” nenaudinga vežti naftą Baltarusijai, neturint ilgalaikių naftos tiekimo garantijų, R.Masiulis sakė, kad norint pradėti dirbti importo režimu (dabar įmonė dirba eksporto režimu), reikia “apsukti” dalį įrengimų.

“Šis pasiruošimas užima beveik mėnesį laiko, tiek pat užima ir grįžimas į seną režimą. Vien tokio darbo sąnaudos – apie 0,5 mln. litų. Neturint garantijų ir tiekimui nutrūkus, prarastame galimybę uždirbti pajamas. Kai terminalas veikia visu pajėgumu, blaškytis nenaudinga, ypač jei uždarbis toks pat ar mažesnis”, – kalbėjo R.Masiulis.

Be to, anot jo, susitarimas apsunkintų su Baltarusija darbą su senais klientais, dalies krovinių tektų atsisakyti: “Tai dar vienas stimulas, kodėl nenusileidžiame baltarusių pozicijai”.

Praėjusią savaitę Baltarusija paskelbė apie sėkmingai išbandytą naftotiekį iš Odesos uosto, kuris priima tanklaivius su Venesuelos nafta Baltarusijai, į vieną iš naftos perdirbimo įmonių. Naftotiekis Odesa-Brodai pasuktas dirbti atbuliniu režimu.

Importuoti Venesuelos naftą baltarusiai taip pat išbandė ir per Latvijos uostą.

Skelbiama, kad 2010 metais baltarusiai pirks 4 mln. tonų Venesuelos naftos, 2011-aisiais – 10 mln. tonų, iš kurių net 8 mln. tonų bus transportuojami naftotiekiu Odesa-Brodai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...