Teisėsaugos institucijų aukščiausių ir padalinių vadovų rotacija tikrai bus įgyvendinta, ir tai duos naudos valstybei, teigia Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) pirmininkas Stasys Šedbaras.
Parlamentaras tokią poziciją išsakė trečiadienį po susitikimo su prezidente Dalia Grybauskaite, kuriame, anot jo, daugiausia kalbėta apie Prokuratūros įstatymo svarstymo eigą.
“Kol kas mūsų darbo grupės, Prezidentūros ir prokuratūros nuomonės sutampa. Turi būti dviejų lygių prokuratūra. O po to yra atitinkamos detalės, kurias reikia sutvarkyti įstatyme. (…) Aš manau, kad teisėsaugos institucijų vadovai, ne tik pirmieji, bet ir padalinių vadovai neturėtų užsisėdėti, turėtų būti tam tikras judėjimas. Turėtų būti galimybė kandidatuoti, konkuruoti su jaunimu, jaunomis jėgomis. Tas procesas tikrai bus, jis tikrai bus įgyvendintas ir, manau, valstybei tikrai duos naudos”, – sakė S. Šedbaras.
Pasak jo, prokuroras negali 30 metų dirbti vienoje apylinkėje, nes, ir būdamas principingas, įsigyvena į “tą teritoriją”.
“Jam pačiam būtų pagalba, jei jis padorus prokuroras, kad jis nebūtų verčiamas susigyventi su aplinka, kad jam būtų suteikta galimybė dirbti kitoje vietoje, tegu ir horizontalioje karjeroje, kad jis atvykęs į naują vietą atneštų naujos ugnelės. Čia yra pagalba sistemai, o ne todėl, kad sistemai norima ką nors blogo padaryti”, – dėstė TTK vadovas.
Jo tvirtinimu, dabartinis siūlymas įteisinti penkerių metų kadenciją vadovaujantiems prokurorams su galimybe likti pareigose dar vienai kadencijai yra logiškas.
“Vadovo pareigos nėra visam laikui duota dovana. (…) Leisti jam 20 ar 30 metų formuoti tą pačią politiką tam tikroje teritorijoje kažin, ar yra naudinga valstybei. Aš asmeniškai pritariu idėjai leisti pabandyti kitiems žmonėms”, – kalbėjo S. Šedbaras.
Seimas šiuo metu svarsto prezidentės parengtus ir pateiktus įstatymų pakeitimų projektus, pagal kuriuos, įvedamos rotacijos vadovaujantiems prokuratūrų, Valstybės saugumo departamento, Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnams.
Didesnė prokuratūros sistemos reforma dar rengiama.