Suderėti ir priimti kitų metų valstybės, savivaldybių, Valstybinio socialinio draudimo ir Privalomojo sveikatos draudimo fondų biudžetus – didžiausias rugsėjo 10-ąją prasidedančios Seimo rudens sesijos darbas. Tačiau šįsyk neatidėliojant, iki spalio pabaigos, reikės suskubti apsispręsti dėl 125 teisės aktų projektų, susijusių su euro įvedimu. Juos būtina priimti ne vėliau kaip likus dviem mėnesiams iki euro įvedimo dienos. Visus galiojančius teisės aktus, kuriuose dabar įrašytas litas, reikės pakeisti nacionalinę valiutą perskaičiuojant į europinę.
Teisės aktai, susiję su euro įvedimu, sudaro daugiau nei trečdalį visų Vyriausybės siūlomų rudens sesijai daugiau kaip puspenkto šimto projektų.
Finansiniams klausimams skirti dar keli: Fiskalinės sutarties įgyvendinimo įstatymu siekiama užtikrinti Lietuvos viešųjų finansų drausmę, Mokesčių administravimo įstatymo pataisomis – efektyviau surinkti nedeklaruojamus ir nedeklaruotus mokesčius, Administracinių teisės pažeidimų kodekso ir Baudžiamojo kodekso pataisomis – suderinti administracinę ir baudžiamąją atsakomybę už kontrabandą ir neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis bei jų pirkimą. Vyriausybė taip pat teikia svarstyti įstatymų projektus, siūlančius riboti atsiskaitymus grynaisiais pinigais.
Rudens sesijoje parlamentarai dar svarstys statybos leidimo dokumentų išdavimo procedūrų supaprastinimo, statybos saugomose teritorijose sąlygų projektus.
Seimas turės apsispręsti, ar nuo kitų metų socialinės paramos teikimą visose 60 savivaldybių priskirti savarankiškai savivaldybių funkcijai.
Tarp Vyriausybės teikiamų – Mokslo ir studijų įstatymo pataisos, susijusios su studijų kokybės reglamentavimu, studijų proceso organizavimu, studentų priėmimo į aukštąsias mokyklas, paramos studentams tobulinimu.