2013 Rugpjūčio 09

Rusijos sostinėje laukiama lengvaatlečių desanto

veidas.lt


Sporto įvykių nestokojantį šio sezono lengvaatlečių varžybų kalendorių vainikuos rugpjūčio 10–18 d. Maskvoje vyksiantis pasaulio lengvosios atletikos čempionatas.

Ši vasara lengvaatlečiams, ypač Senojo žemyno, – itin įtempta. „Tiek daug lengvosios atletikos varžybų vyksta kas antra vasara. Šie poolimpiniai metai kaip tik tokie – vienas čempionatas keičia kitą, vyksta įvairaus amžiaus atletams skirti turnyrai, todėl neretai sportininkams tenka rinktis, kur dalyvauti, nes visur spėti neįmanoma“, – tvirtina lengvaatlečių rinktinės vyr. treneris Kęstutis Jezepčikas, prieš planetos pirmenybes kartu su auklėtiniais lankęsis Italijos mieste Rietyje, kuriame buvo surengtas Europos jaunimo iki 20 m. lengvosios atletikos čempionatas.

Ir pradedantiems, ir profesionalams

Geriausius šalies lengvaatlečius tarptautinių varžybų karuselė įsuko dar birželį. Šio mėnesio gale iš 42 mūsų lengvosios atletikos atstovų sudaryta rinktinė puikiai pasirodė Europos antrosios lygos komandiniame čempionate ir iškovojo kelialapį į pirmąją lygą. Na, o liepą vienas turnyras ne tik keitė, bet neretai ir dubliavo kitą. Trys jų – pasaulio jaunių iki 17 m., Europos jaunimo vasaros olimpinis festivalis ir Senojo žemyno jaunimo iki 20 m. – buvo skirti jaunajai kartai išbandyti. Kituose dviejuose – XXVII pasaulio studentų universiadoje, į kurią vyko 22 Lietuvos lengvaatlečiai, ir Europos jaunimo iki 23 m. pirmenybėse, kuriose dalyvavo 21 mūsų šalies lengvosios atletikos atstovas, jėgas išbandė ne tik artimiausia pamaina, bet ir tikrų olimpiečių vardą jau pelniusieji. Tarp šių turnyrų dar įsiterpė liepos 19–20 d. Valmieroje vykęs Baltijos šalių mačas ir šį savaitgalį surengtas Lietuvos čempionatas, mūsų sportininkams tapęs paskutine galimybe įvykdyti pasaulio pirmenybių normatyvą ir patekti į Maskvos link benuvažiuojantį traukinį.
„Šįkart anksčiau nei įprastai buvo surengta universiada, dėl to kai kuriems sportininkams teko rinktis, kur dalyvauti – universiadoje ar Tamperėje vykusiose Europos jaunimo iki 23 m. pirmenybėse. Kaip rodo rezultatai, ir aukso medalį iškovojęs disko metikas Andrius Gudžius, ir Europos jaunimo vicečempione tapusi šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė pasirinko tinkamai“, – geru sprendimu džiaugiasi Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) generalinė sekretorė Nijolė Medvedeva.
Ji patikina, kad jiems vasara – anaiptol ne atostogų metas: „Šiuo metu nėra lengva spėti komplektuoti komandas ir siųsti lengvaatlečius į įvairiausius turnyrus, juolab kad mūsų sportininkų grupės susidaro didelės, taigi tenka spręsti ir aktualius finansinius klausimus. Bet tokia mūsų principinė nuostata, kad tuos, kurie įgijo teisę kur nors išvykti ir dalyvauti, stengiamės nuvežti. Juk Lietuvoje treniruotis nėra lengva, todėl privalome sudaryti sportininkams tinkamas sąlygas siekti rezultatų ir tobulėti įvairaus rango varžybose. Ypač tai pasakytina apie jaunimą.“
Vyr. treneris K.Jezepčikas primena, kad normatyvai, kuriuos įvykdę sportininkai įgyja teisę vykti į tam tikras varžybas, ne visiems lengvai įkandami, juolab kad mūsų lengvosios atletikos atstovams dažnai nepakanka pasiekti nustatytą normatyvą. „Išskyrus olimpines žaidynes, pasaulio ir Europos čempionatus, kitų turnyrų dalyviams esame įvedę savo normatyvus, kurie šiek tiek aukštesni už nustatytus“, – sako K.Jezepčikas, kartu paaiškindamas, kad jei į tarptautines varžybas išvykęs sportininkas pasiekia geriausią savo rezultatą, paprastai ir aukštą vietą jose užima.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...