Kas tinka žmonėms, tiks ir šunims? Viename didžiausių pasaulio megapolių, Kinijos didmiestyje Šanchajuje vieno vaiko politikos nuostatos bus pritaikytos ir geriausiems žmogaus draugams – šunų. Imtis šių keturkojų populiacijos reguliavimo Šanchajaus miesto valdžią verčia dešimtys tūkstančių besiskundžiančiųjų, jog juos apkandžiojo šunys. Galbūt Šanchajui ir negresia pavojus, prilygstantis XIX a. išpranašautam Londono skendimui arklių mėšle, ne menkiausias motyvas priimti tokį sprendimą – šunų ekskrementų problema.
Tiesa, tokia šunų populiaciją reguliuojanti tvarka Kinijoje – ne naujiena. Tačiau Šanchajaus dydžio mieste, kuriame gyvena daugiau kaip 20 mln. žmonių, tokio precedento dar nebuvo. Nuo šiol Šanchajaus centre bus draudžiama laikyti didesnius nei vieno metro šunis, o vadinamųjų kovinių veislių šunis laikyti draudžiama visame Šanchajuje.
Į šunis komunistinėje Kinijoje jau nuo Mao Dzeduno (Mao Zedong) laikų žiūrima kreivai – keturkojai naminiai augintiniai valdžios atstovų buvo traktuojami kaip viduriniosios klasės pasimaivymo atributas, o opozicijos atstovai neretai buvo vadinami kapitalistiniais šunimis. Tačiau su globalizacijos procesais į kinų namus sugrįžo ir naminiai augintiniai – manoma, jog šiuo metu Kinijoje gyvena maždaug 100 mln. šunų, o Šanchajuje, – apie 800 tūkst. šunų. Vis tik, nuo gegužės Šanchajuje įsigalioja vieno šuns laikymo taisyklė. Daugiau kaip 600 tūkst. be leidimo laikomų ar valkataujančių šunų yra paskelbti už įstatymo ribų ir, kaip skelbia miesto valdžia, baiminantis pasiutligės bus likviduojami.
Pernai Kinijoje į policiją dėl šunų užpuolimų kreipėsi 140 tūkst. gyventojų. Municipalinio viešojo saugumo biuro duomenimis, kasmet dalis šalies gyventojų miršta nuo pasiutligės, kuria susergama įkandus sergančiam šuniui.
Nepaisant to, naujieji šunų laikymo apribojimai miesto municipalitete sukėlė nemenkus debatus. Kadangi Šanchajuje aktuali didžiulio gyventojų populiacijos tankio ir viešųjų bei gyvenamųjų erdvių ankštumo problema, buvo nuspręsta, jog išduodant leidimus šuniui laikyti į savivaldybės biudžetą bus renkamas mokestis. Visi įteisinti šunys privaloma tvarka taip pat bus ir skiepijami nuo pasiutligės. Nepaskiepyto šuns savininkui gresia 1000 juanių (150 JAV dolerių arba maždaug 370 litų) bauda.