Santariškės
Nors sostinės Santariškių medicinos miestelio teritorijoje jau matyti iškilusios naujo milžiniško pastato sienos, statybų pabaiga numatyta tik po metų. Planuojama, kad į šį pastatą persikels Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių akušerijos ir ginekologijos klinika, kuri dabar glaudžiasi buvusios “Raudonojo kryžiaus” ligoninės pastate.
Turto bankas į naująjį pastatą ketina investuoti apie 50 mln. Lt. Už tai jam atiteks “Raudonojo kryžiaus” ligoninės pastatai ir sklypas. Tai antrasis įgyvendinamas projektas iš dar 2005 m. suplanuotos Santariškių medicinos miestelio plėtros plano, inicijuoto Santariškių medicinos įstaigų asociacijos, kuriai priklauso vienuolika įstaigų. Onkologijos centras jau perkėlė mokslo padalinį iš Užupio.
Pagal minėtą planą į Santariškes turėjo persikelti daugelis VU įstaigų, visų pirma Vaikų ligoninės bei Respublikinės tuberkuliozės ir infekcinių ligų universitetinės ligoninės padaliniai, kurie dabar išsimėtę po visą miestą. Be to, į medicinos miestelį turėjo atsikraustyti VU Medicinos fakultetas, Lietuvos medicinos biblioteka bei VU ligoninės Žalgirio klinika.
Manyta, kad viso medicinos miestelio projektas atsieitų apie 500 mln. Lt. Jis būtų finansuojamas pagal tokį pat modelį, kaip ir Akušerijos bei ginekologijos klinikos statyba.
Projektą buvo numatyta įgyvendinti iki 2013–2015 metų, tačiau pradėjus apskričių reformą jis buvo sustabdytas, nes nuspręsta visas Santariškių įstaigas sujungti į vieną. Šis procesas turėjo prasidėti liepos 1 d., tačiau kol kas prie Vaikų ligoninės prijungtos tik dvi sanatorijos “Pušelė” ir “Saulutė”. Kiti darbai įstrigo, nes jiems visų pirma nepasirengta, be to, laukiama teismo sprendimo dėl Vilniaus universiteto Onkologijos instituto – ar gydymo padalinį atskirti nuo mokslo.
Pasak Santariškių medicinos įstaigų asociacijos administratoriaus Aurimo Jaskonio, Santariškių medicinos miestelio kūrimo tikslas – užtikrinti kokybiškas paslaugas ne tik miesto bei šalies, bet ir kitų Baltijos šalių žmonėms. Ligoniai vienoje vietoje gautų visas paslaugas, būtų sutelktas ir kvalifikuotas personalas, ir modernios technologijos. Taip pat būtų sutaupoma nemažai lėšų, mat būtų galima koncentruotai pirkti kai kurias paslaugas, pavyzdžiui, maitinimo, skalbimo, sterilizavimo. Sumažėtų išlaidos ir pastatams išlaikyti.