2010 Lapkričio 25

Spaudos aktualija

Saulės elementai – Lietuvos ateitis

veidas.lt

Saulės elementai – Lietuvos ateitis

Lietuva bandys užpildyti kol kas pustuštę saulės elementų gamybos nišą Europoje. Visorių informacinių technologijų parke pradedamas statyti saulės energijos technologijų tyrimų ir gamybos centras.

Ūkio ministro nuomone, Lietuvoje kuriama nauja pramonės šaka ateityje sudarys didžiąją šalies eksporto dalį, pranešė LTV “Šiandien”.

“Lietuvai tai pirmiausia reiškia didėjantį eksportą, kurio vertė yra 7 kartus didesnė negu tradicinės pramonės. Mūsų žmonėms tai reiškia dideles algas. Gal jų dirbs ne tiek daug, bet algos bus didelės, mokesčiai, mokami į biudžetą, bus dideli”, – tvirtino ūkio ministras Dainius Kreivys.

Anot jo, į Visorių informacinių technologijų parką valstybė iš ES paramos investuoja apie 0,5 mlrd. litų. Žadama, kad be šo centro, iki 2012-ųjų Visoriuose įsikurs dar trys aukštųjų technologijų įmonės.

Visorių informacinių technologijų parke kuriasi didžiausios pasaulyje bendrovės, gaminančios įrangą saulės elementams, “Centrotherm Photovoltaics” tyrimų centras ir eksperimentinė tokių elementų gamykla.

“Mes tikimės, kad su šitomis naujausiomis technologijomis ir su jų atėjimu per greitą laiką pasivysim tuos pasaulinius laimėjimus ir galbūt už kelių metų jau būsime tie, kas galėtų tiekti ne tik įrangą ir pačią produkciją, bet galbūt ir tam tikrus sprendimus, išradimus”, – mano “BOD Group” vadovas Vidmantas Janulevičius.

Į pradedamą statyti centrą planuojama investuoti 150 milijonų litų, kurių trečdalis – Europos parama. Didžioji dalis investicijų – apie 90 milijonų – bus skiriama mokslo tyrimų laboratorijoms. Skaičiuojama, kad per penkerius metus čia kuriamų saulės elementų apyvarta pasieks 415 mln. litų, o 95 proc. produkcijos bus eksportuojama.

Perspektyvią saulės elementų gamybos pramonę plėtoti Lietuvoje ketina net kelios įmonės. Pirmoji iššokti į Europos rinką norėjo šių metų sausį pradėjusi veikti industrinė saulės elementų laboratorija. Tačiau ją, atrodo, aplenks kitos trys į vieną grupę susibūrusios ir Vokietijoje partnerius suradusios bendrovės. Tačiau ir esami, ir būsimi gamintojai pripažįsta, kad šiai pramonei pirmiausia reikia sukurti stiprią mokslo tyrimų bazę.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...