2010 Liepos 01

Rinkimai

Savivaldybių rinkimuose mandatus galės kelti ir atskiri kandidatai

veidas.lt

Seimas nenumatytame plenariniame posėdyje priėmė naujos redakcijos Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymą, kuriuo įteisino galimybę dėl savivaldybių tarybų narių mandatų varžytis tiek gyventojams, įrašytiems į politinių partijų sudaromus kandidatų į savivaldybių tarybų narius sąrašus, tiek patiems išsikėlusiems save, nustatant pastariesiems tam tikrus reikalavimus.

Už šį naujos redakcijos įstatymą balsavo 86 Seimo nariai, prieš – 11, susilaikė 15.

Pagal iki šio įstatymo priėmimo galiojusią proporcinę Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų rinkimų sistemą dėl savivaldybių tarybų narių mandatų galėjo varžytis tik į politinių partijų sąrašus įtraukti kandidatai.

Asmuo pats gali išsikelti kandidatu, jeigu jo išsikėlimą parašais paremia ne mažiau kaip dešimt procentų skaičiuojant vienam savivaldybės tarybos nario mandatui, bet ne mažiau kaip 100 tos savivaldybės rinkėjų. Išsikėlę kandidatai galės jungtis į išsikėlusių kandidatų jungtinius sąrašus, kuriuose turės būti ne mažiau kaip 2 išsikėlę kandidatai.

Įstatymo pataisos parengtos, siekiant įgyvendinti Konstitucinio Teismo 2007 m. vasario 9 d. nutarimą „Dėl Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo 34 straipsnio (2006 m. gruodžio 21 d. redakcija) 1 dalies atitikties Lietuvos Respublikos Konstitucijai“. Konstitucinis Teismas konstatavo, kad įstatymo nuostatos reglamentuojančios vien proporcinę savivaldybių tarybų rinkimų sistemą, kai nėra nustatyta, kad Lietuvos Respublikos teritorijos administracinių vienetų nuolatiniai gyventojai gali būti renkami į atitinkamų savivaldybių tarybas ir būdami įrašyti į ne politinių partijų sudaromus kandidatų į savivaldybių tarybų narius sąrašus, prieštarauja Konstitucijai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...